CD Lugo - UD Logroñés 1-1 (0-0). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

21 lutego na Estadio Anxo Carro odbyło się starcie 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Logronés. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Andy 57'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Lugo.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie żółtą kartkę dostał Juanpe z Lugo.

Chwilę później trener Logronés postanowił skorzystać ze swojego jokera. W dziewiątej minucie na plac gry wszedł Damián Petcoff, a murawę opuścił Jon Errasti. W 18. minucie żółtą kartkę dostał Álex Pérez, zawodnik gości. W 37. minucie Enrique Clemente został zastąpiony przez Pabla Bobadillę.

W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Carlosa Pitę, piłkarza Lugo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Lugo rozpoczął w zmienionym składzie, za Carlosa Pitę, Juanpego weszli Hugo Rama, Xavi Torres. Także drużyna Logronés wyszła w zmienionym składzie, za Olaetxeę wszedł Dani Pacheco. W 57. minucie żółtą kartkę obejrzał Ander Cantero z drużyny gospodarzy.

W tym czasie zawodnicy Logronés nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie z karnego bramkę zdobył Andy. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 63. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Hugonowi Ramie z Lugo. W tej samej minucie na murawie pojawił się Gerard Valentín z Lugo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Arvina Appiaha.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Manu Barreiro. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Gerard Valentín.

W 69. minucie Roni został zmieniony przez Andera Vitorię, a za Leonarda Aceveda wszedł na boisko Jaime Sierra, co miało wzmocnić drużynę Logronés. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana na Chrisa Ramosa. W 77. minucie żółtą kartką został ukarany Pablo Bobadilla, piłkarz gości. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Hugo Rama, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 86. minucie w drużynie Lugo doszło do zmiany. Fernando Seoane wszedł za Manu Barreira. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

UD Logroñés
57′ Ander Cantero Armendáriz
Iago López Carracedo
5′ 46′ Juan Pedro Jiménez Melero
Jon Errasti Zabalete9′
63′ Arvin Appiah
Lander Olaetxea Ibaibarriaga46′
José Luis Rodríguez Francis
Paulino De la Fuente Gómez
43′ 46′ Carlos Pita González
Andrés José Rodríguez Gaitán  57′ (k.)
77′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
David González Gómez69′
 68′ 86′ Manuel Barreiro Bustelo
Andoni López Saratxo
63′ Gerard Valentín Sancho
Gorka Pérez Garay
Borja Domínguez Domínguez
Rubén Martínez Granja
Iriome González González
Damián Ezequiel Petcoff Kailer9′
46′ 63′ 83′ Hugo José Rama Calviño
Jaime Sierra Mateos69′
86′ Fernando Seoane Antelo
Daniel Pacheco Lobato46′
46′ Xavier Torres Buigues
Ousama Siddiki
José Ángel Carrillo Casamayor
Ander Vitoria Agirre69′
77′ Christopher Ramos de la Flor

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Lugo otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.