CD Lugo - UD Las Palmas 1-1 (1-1). Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División

2 grudnia na Estadio Anxo Carro odbył się mecz 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Las Palmas. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-02 21:30 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Arbiter: Jon Ander González Esteban
CD Lugo
UD Las Palmas
1
1
Manu Barreiro 12'
E. Loiodice 19'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Lugo zajmował 12., natomiast drużyna Las Palmas - 13. pozycję.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Las Palmas wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugo w 12. minucie spotkania, gdy Manu Barreiro strzelił z karnego pierwszego gola.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Enzo Loiodice.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Éricowi Curbelowi z Las Palmas. Była to 33. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie Cristian został zastąpiony przez José Rodrígueza. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Iriome'owi, piłkarzowi Lugo.

Po chwili trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Chris Ramos, a murawę opuścił Gerard Valentín. A kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Claudia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Roberto González. W 79. minucie czerwoną kartkę obejrzał Manu Barreiro, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Alejandro Domínguez Romero
66′ Iriome González González
Enzo Loiodice  19′ 90′
74′ Gerard Valentín Sancho
Maikel Mesa Piñero
81′ Hugo José Rama Calviño
Fabio González Estupiñan
Moctar Sidi El Hacen El Ide
Kirian Rodríguez Concepción84′
55′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Eduardo David Espiau Hernández90′
 12′ (k.) 79′ Manuel Barreiro Bustelo
Saúl Basilio Coco-Bassey Oubiña
55′ José Luis Rodríguez Francis
Ismael Said Athuman González
Fernando Seoane Antelo
Óscar Clemente Mues90′
81′ José Ángel Carrillo Casamayor
Benito Ramírez del Toro84′
74′ Christopher Ramos de la Flor
Christian Rivera Hernández

Cristian Josué Artiles Cedrés

Aridai Cabrera Suárez90′

Pietro Iemmello

Claudio Mendes Vicente76′

Przewaga zespołu Las Palmas w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Las Palmas przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Las Palmas w drugiej połowie dokonała czterech zmian.