CD Lugo - Real Sporting de Gijón 0-0. Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División

4 stycznia na Estadio Anxo Carro odbyło się starcie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Sportinga Gijón. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-01-04 21:00 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
CD Lugo
Real Sporting de Gijón
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Sportinga Gijón wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Lugo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gerarda Valentína wszedł Moctar El Hacen. W 68. minucie Luis Ruiz został zmieniony przez Canellę.

Jedyną kartkę w meczu dostał Cristian Salvador z zespołu gości. Była to 73. minuta meczu. Po chwili trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Manu Barreiro, a murawę opuścił José Carrillo. W tej samej minucie w drużynie Lugo doszło do zmiany. Chris Ramos wszedł za Cristiana.

A trener Sportinga Gijón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Álvara Vázqueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nikola Čumić. W 86. minucie Cristian Salvador został zmieniony przez Marca Valiente'a, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Gijón. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juanpego na Fernanda Seoanego.

Borja López Menéndez
68′ Luis Ruiz Sayago
Saúl García Cabrero
75′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Nikola Čumić79′
46′ Gerard Valentín Sancho
Javier Fuego Martínez
88′ Juan Pedro Jiménez Melero
Aitor García Flores
Hugo José Rama Calviño
Cristian Salvador González73′ 86′
Xavier Torres Buigues
Carlos Carmona Bonet
75′ José Ángel Carrillo Casamayor
Uroš Đurđević
Alberto Varó Lara
Gonzalo Ardura González
68′ Roberto Canella Suárez
Alberto González García
46′ Moctar Sidi El Hacen El Ide
Javier Mecerreyes Campal
88′ Fernando Seoane Antelo
Pelayo Morilla Cabal
75′ Manuel Barreiro Bustelo
César García Menéndez
Antón Escobar Tapias
Marcos García Trabanco
75′ Christopher Ramos de la Flor
Álvaro García Vázquez79′

Neftali Benedict Manzambi

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sportinga Gijón przyznał jedną żółtą.

Zespół Lugo w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.