CD Lugo - Real Saragossa 1-1 (1-1). Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División

W spotkaniu 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 26 września, jedenastka Lugo zremisowała z Saragossą 1-1 (1-1). Mecz na Estadio Anxo Carro obejrzało 2 135 widzów.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-26 20:30 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Widzów: 2135 | Arbiter: Víctor García Verdura
CD Lugo
Real Saragossa
1
1
Chris Ramos 28'
Borja Sainz 32'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Lugo zajmowała 18., natomiast jedenastka Saragossy - 19. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół Lugo wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Saragossy próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Lugo otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Chris Ramos. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gerard Valentín.

Piłkarze Saragossy nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Borja Sainz.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół Saragossy rozpoczął w zmienionym składzie, za Ivana Azóna, Carlosa Nietę weszli Juan Narváez, Fran Gámez. W 55. minucie Hugo Rama zastąpił Fernanda Seoanego.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nana z Saragossy, a w 69. minucie Xaviego Torresa z drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Lugo doszło do zmiany. Ricard Sánchez wszedł za Xaviego Torresa. W tej samej minucie w drużynie Lugo doszło do zmiany. Canella wszedł za Oresta Lebedenkę.

Trener Saragossy postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Francha Serrana i na pole gry wprowadził napastnika Álvara Giméneza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jaume Cuéllar, José Carrillo, a na ich miejsce weszli Chris Ramos, Gerard Valentín. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jair Amador Silos
80′ Orest Lebedenko
Carlos Nieto Herrero46′
55′ Hugo José Rama Calviño
Alberto Zapater Arjol
Josep Señé Escudero
Francho Serrano Gracia85′
69′ 80′ Xavier Torres Buigues
Íñigo Eguaras Álvarez
88′ Gerard Valentín Sancho
Borja Sainz Eguskiza  32′ (k.) 80′
Manuel Barreiro Bustelo
Ivan Azón Monzón46′
 28′ 88′ Christopher Ramos de la Flor
Alexander Mesa Travieso63′ 64′
Julen Fernández Díaz
Álvaro López Ratón
80′ Roberto Canella Suárez
Josep María Chavarría Pérez
80′ Ricard Sánchez Sendra
Enrique Clemente Maza
88′ Jaume Albert Cuéllar Mendoza
Francisco Gámez López46′
Iriome González González
Sergio Bermejo Lillo80′
David Mayoral Lastras
Adrián González Morales
55′ Fernando Seoane Antelo
James Omonigho Igbekeme
88′ José Ángel Carrillo Casamayor
Radosav Petrović
José Luis Moreno Barroso
Valentín Vada64′

César Augusto Yanis Velasco

Álvaro Giménez Candela85′

Juan José Narváez Solarte46′

Przewaga zespołu Saragossy w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.