CD Lugo - RCD Espanyol Barcelona 1-1 (1-0). Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda División

8 lutego na Estadio Anxo Carro odbył się pojedynek 24. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Espanyolu Barcelona. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

24. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-08 21:00 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Arbiter: Miguel Ángel Ortiz Arias
CD Lugo
RCD Espanyol Barcelona
1
1
Edu Campabadal 9'
Raúl de Tomás 71'

Drużyna Espanyolu Barcelona bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Espanyolu Barcelona.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie żółtą kartkę dostał Marcelo Djaló z drużyny gospodarzy.

Już na początku meczu to piłkarze Lugo otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Edu Campabadal.

W 20. minucie żółtą kartkę dostał Miguelón, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lugo.

Na murawie, jak to często zdarzało się Espanyolowi Barcelona w tym sezonie, pojawił się Óscar Gil, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Miguelóna. Po chwili trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Iriome, a murawę opuścił Gerard Valentín.

W 57. minucie José Rodríguez zastąpił Chrisa Ramosa. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juanpego, piłkarza Lugo. W 65. minucie Nico Melamed został zmieniony przez Landry'ego Dimatę, co miało wzmocnić drużynę Espanyolu Barcelona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hugona Ramę na Arvina Appiaha oraz Manu Barreira na Fernanda Seoanego.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Raúl de Tomás. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Javi Puado.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał żółtą kartkę Canelli z Lugo. W tej samej minucie w zespole Lugo doszło do zmiany. Cristian wszedł za Juanpego. W 83. minucie czerwoną kartkę obejrzał Marcelo Djaló, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Vadillo wszedł za Adriego Embarbę. W 90. minucie żółte kartki obejrzał Ander Cantero, Fernando Seoane z Lugo oraz Vadillo z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

CD Lugo
90′ Ander Cantero Armendáriz
Diego Lopez
 9′ Eduard Campabadal Claros
Miguel Juan Llambrich20′ 46′
Frederico André Ferrão Venâncio
David López Silva
4′ 83′ Marcelo Amado Djaló Taritolay
Leandro Daniel Cabrera Sasía
80′ Roberto Canella Suárez
Adrià Giner Pedrosa
Xavier Torres Buigues
Keidi Bare
56′ Gerard Valentín Sancho
Nicolás Melamed Ribaudo65′
57′ José Luis Rodríguez Francis
Adrián Embarba Blázquez84′
58′ 80′ Juan Pedro Jiménez Melero
Francisco Perez Merida
70′ Hugo José Rama Calviño
Raúl de Tomás Gómez  71′
70′ Manuel Barreiro Bustelo
Lluís López Mármol
56′ Iriome González González
Dídac Vilá Rosselló
Carlos Pita González
Pol Lozano Vizuete
70′ 90′ Fernando Seoane Antelo
Óscar Melendo Jiménez
70′ Arvin Appiah
Álvaro Vadillo Cifuentes84′ 90′
José Ángel Carrillo Casamayor
Matías Ezequiel Vargas Martín
80′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Landry Nany Dimata65′
57′ Christopher Ramos de la Flor
Max Svensson Río

Lei Wu

Przewaga zespołu Espanyolu Barcelona w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Lugo, a piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Espanyolu Barcelona w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.