CD Lugo - Malaga Club de Futbol 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda División

4 kwietnia na Estadio Anxo Carro odbyło się spotkanie 33. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Malaga CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Malaga CF 1-0.

Lombán 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Malaga CF wygrał dwa razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 17. minucie na plac gry wszedł Mohamed Benkhemassa, a murawę opuścił Luis Muñoz.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Juande Rivas z drużyny gości. Była to 34. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Gerarda Valentína, piłkarza gospodarzy. W 57. minucie Chris Ramos zastąpił Arvina Appiaha.

W 63. minucie w zespole Malaga CF doszło do zmiany. Stefan Šćepović wszedł za Jozabeda. A trener Lugo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hugona Ramę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Cristian. W 79. minucie boisko opuścili piłkarze Malaga CF: Cristian Rodríguez, Joaquín Muñoz, a na ich miejsce weszli Caye Quintana, Jairo Samperio.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Fredericowi Venânciowi z Lugo.

Mimo że drużyna Malaga CF nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 57 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 84. minucie bramkę zdobył Lombán.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Luis Ruiz, Carlos Pita, a na ich miejsce weszli Diego Alende, Xavi Torres. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartki Hugonowi Ramie z Lugo i Albertowi Escassiemu z jedenastki gości.

Alejandro Benítez Palomero
82′ Frederico André Ferrão Venâncio
Juan de Dios Rivas Margalef34′
Marcelo Amado Djaló Taritolay
David Rodríguez Lombán  84′
86′ Diego Alende López
José Joaquín Matos García
Juan Pedro Jiménez Melero
Jozabed Sánchez Ruiz63′
55′ Gerard Valentín Sancho
José Luis Muñoz León17′
57′ Christopher Ramos de la Flor
Alberto Escassi Oliva90′
86′ Xavier Torres Buigues
Jairo Samperio79′
72′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Cristo Jesús Romero Gómez
86′ Luis Ruiz Sayago
Mohamed Benkhemassa17′
Borja Domínguez Domínguez
Ramón Enríquez Rodríguez
86′ Carlos Pita González
Alberto Miguel Quintana Moreno
72′ 90′ Hugo José Rama Calviño
Cristian Rodríguez Pérez79′
Fernando Seoane Antelo
Julio Martínez Cortés
57′ Arvin Appiah
Joaquín Muñoz Benavides79′

Stefan Šćepović63′

Lorenzo Zúñiga Owono

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Lugo obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.