CD Lugo - FC Cartagena 2-1 (1-0). Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División

24 maja na Estadio Anxo Carro odbył się mecz 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Cartagenej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lugo 2-1. Na stadionie stawiło się 1 174 widzów.

41. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-24 21:00 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Widzów: 1174 | Arbiter: Miguel Ángel Ortiz Arias
CD Lugo
FC Cartagena
2
1
Gerard Valentín 19',67'
José Jurado 72'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Cartagenej.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Lugo otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Gerard Valentín.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lugo: Quindimilowi w 42. minucie i Manu Barreirowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lugo.

Na drugą połowę jedenastka Lugo wyszła w zmienionym składzie, za Diego Alendego wszedł Juanpe. Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Luisowi Ruizowi z Lugo.

Kibice Cartagenej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eladego Zorrillę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Berto Cayarga. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. W 67. minucie kartką został ukarany Frederico Venâncio, zawodnik Lugo.

Drużyna Cartagenej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie Gerard Valentín ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W 72. minucie Adalberto Carrasquilla został zastąpiony przez Claveríę. W tej samej minucie w zespole Cartagenej doszło do zmiany. Edward Sutherland wszedł za Nacha Gila.

Prawie natychmiast José Jurado wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartagenej, zdobywając bramkę w tej samej minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Rubén Castro.

Chwilę później trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Cristian, a murawę opuścił José Rodríguez. Od 75 minuty boisko opuścili zawodnicy Lugo: Gerard Valentín, Hugo Rama, Manu Barreiro, na ich miejsce weszli: Chris Ramos, Borja Domínguez, José Carrillo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Forniésa, José Jurada zajęli: Yacouba Coulibaly, David Santisteban. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Pablowi De Blasisowi z jedenastki gości.

Drużynie Cartagenej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Lugo.

Julián Javier Delmás Germán
67′ Frederico André Ferrão Venâncio
David Andújar Jiménez
46′ Diego Alende López
Toni Datković
61′ Luis Ruiz Sayago
David Forniés Aquilino86′
Fernando Seoane Antelo
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar72′
 19′, 67′ 75′ Gerard Valentín Sancho
Alberto Cayarga Fernández61′
75′ José Luis Rodríguez Francis
Ignacio Gil de Pareja Vicent72′
Xavier Torres Buigues
José Ángel Jurado de la Torre  72′ 86′
79′ Hugo José Rama Calviño
Pablo Ezequiel De Blasis86′
45′ 90′ Manuel Barreiro Bustelo
Carlos David Moreno Hernández
42′ Antón Quindimil Rodríguez
Antonio Jesús Regal Angulo
79′ Borja Domínguez Domínguez
Raúl Rodríguez Navas
Moctar Sidi El Hacen El Ide
David Simón Rodríguez Santana
Iriome González González
Giorgi Aburjania
46′ Juan Pedro Jiménez Melero
Ramon Azeez
90′ José Ángel Carrillo Casamayor
Pablo Clavería Herráiz72′
75′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Eladio Zorrilla61′
Christian Martínez Díaz
David Santisteban García86′
75′ Christopher Ramos de la Flor
Edward Campbell Sutherland72′

Przewaga zespołu Cartagenej w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka Lugo zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Lugo otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.