CD Lugo - CF Fuenlabrada 0-0. Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División

8 marca na Estadio Anxo Carro odbył się pojedynek 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Fuenlabrady. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

28. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-08 21:00 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Arbiter: Daniel Ocón Arráiz
CD Lugo
CF Fuenlabrada
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Lugo wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fuenlabrada: Antoniowi Cristianowi w 19. i Ismaili Ciss w 31. minucie.

Na drugą połowę drużyna Lugo wyszła w zmienionym składzie, za Marcela Djaló wszedł Carlos Pita. Także w drużynie Fuenlabrady w czasie przerwy zaszły zmiany, za Aboubakary'ego Kantégo wszedł Borja Garcés. Trener Lugo postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Arvina Appiaha wszedł Gerard Valentín, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis.

W 65. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Antonio Cristian z Fuenlabrady i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 19. minucie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Bori Garcésowi z drużyny gości. W 73. minucie Álex Mula zastąpił Jana.

W 76. minucie Xavi Torres został zmieniony przez Moctara El Hacena, co miało wzmocnić zespół Lugo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristóbala na Javiera Espinosę. Trener Fuenlabrady postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Francisca Feuillassiera i na pole gry wprowadził napastnika Óscara Pinchiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 83. minucie José Rodríguez został zmieniony przez Cristiana, a za Manu Barreira wszedł na boisko José Carrillo, co miało wzmocnić drużynę Lugo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Randy'ego Ntekę na Aldaira Fuentesa.

W 89. minucie żółtą kartkę dostał Adrián Diéguez, piłkarz gości.

Rubén Pulido Peñas
46′ Marcelo Amado Djaló Taritolay
Adrián Diéguez Grande89′
Roberto Canella Suárez
Antonio Cristian Glauder García19′ 65′
60′ Arvin Appiah
Ismaila Pathé Ciss31′
Juan Pedro Jiménez Melero
Alejandro Miguel Mula Sanchez73′
Hugo José Rama Calviño
Francisco Feuillassier Ábalo79′
83′ José Luis Rodríguez Francis
Marquez Crespo Cristóbal79′
76′ Xavier Torres Buigues
Randy Nteka90′
83′ Manuel Barreiro Bustelo
Juan Manuel Marrero Monzón
60′ Gerard Valentín Sancho
Damián Cáceres Rodríguez
Borja Domínguez Domínguez
Javier Espinosa González79′
76′ Moctar Sidi El Hacen El Ide
Aldair Amarildo Fuentes Siguas90′
Iriome González González
Alejandro Velasco Fariñas73′
46′ Carlos Pita González
Borja Garcés Moreno46′ 66′
Fernando Seoane Antelo
Óscar Francisco García Quintela79′
83′ José Ángel Carrillo Casamayor

83′ Cristian Ignacio Herrera Pérez

Christopher Ramos de la Flor

Przewaga zespołu Lugo w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Fuenlabrady pokazał cztery żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.