CD Lugo - CE Sabadell FC 0-1 (0-1). Liga hiszpańska - 31. kolejka Segunda División

W pojedynku 31. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 28 marca, drużyna Lugo przegrała z CE Sabadell 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Anxo Carro.

31. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-28 14:00 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Arbiter: Oliver De La Fuente Ramos
CD Lugo
CE Sabadell FC
0
1
Juan Fernández 12'

Drużyna CE Sabadell przed meczem zajmowała 22. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Lugo wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla CE Sabadell zdobył Juan Fernández w 12. minucie. Asystę zanotował Pierre Cornud.

Od 20. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CE Sabadell i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CE Sabadell.

W 65. minucie Stoichkov został zastąpiony przez Aaróna Reya. W tej samej minucie trener CE Sabadell postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gorka Guruzeta, a murawę opuścił Edgar Hernández.

A trener Lugo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chrisa Ramosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cristian. Między 65. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lugo: Fernando Seoane, Manu Barreiro, Arvin Appiah, Xavi Torres, na ich miejsce weszli: Carlos Pita, Iriome, Gerard Valentín, Borja Domínguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hébera Peny, Xaviego Boniqueta, Adriego Cuevasa zajęli: Iosu Ozkoidi, Pedro Capó, Grego Sierra. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na trzy minuty przed zakończeniem meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gerardowi Valentínowi i Ikerowi Undabarrenie.

W doliczonej czwartej minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Pierre Cornud z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 44. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Óscar Rubio Fauria
45′ Frederico André Ferrão Venâncio
Héber Pena Picos81′
65′ Fernando Seoane Antelo
Xavier Boniquet Rodríguez88′
73′ Xavier Torres Buigues
Pierre Cornud44′ 90′
66′ Arvin Appiah
Iker Undabarrena Martínez87′
65′ Manuel Barreiro Bustelo
Juan Diego Molina Martínez65′
65′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Chadi Riad Dnanou
66′ 87′ Gerard Valentín Sancho
Pedro Luis Capó Payeras88′
73′ Borja Domínguez Domínguez
Antonio Romero Boza
65′ Iriome González González
Gregorio Sierra Pérez88′
65′ Carlos Pita González
Víctor García Raja
65′ Christopher Ramos de la Flor
Gorka Guruzeta Rodríguez65′

Josu Ozkoidi Alba81′

Aarón Rey Sánchez65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom CE Sabadell w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.