CD Lugo - AD Alcorcón 1-3 (0-1). Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda División

W meczu 35. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 17 kwietnia, drużyna Lugo przegrała z AD Alcorcón 1-3 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Anxo Carro.

K. Nwakali 81'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć zespół Lugo wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AD Alcorcón w 21. minucie spotkania, gdy Dani Ojeda strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Marc Gual.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AD Alcorcón.

Drugą połowę zespół Lugo rozpoczął w zmienionym składzie, za Moctara El Hacena wszedł Arvin Appiah. Kibice Lugo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cristiana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Luis Ruiz. Posunięcie trenera było słuszne. Cristiana strzelił wyrównującego gola w 49. minucie spotkania.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, jedenastka Lugo doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Cristian. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu José Carrilla.

W 58. minucie Xisco Jiménez został zmieniony przez Barbera.

W 72. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Dani Ojeda nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Chwilę później trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ernesto Gómez, a murawę opuścił Óscar.

W tej samej minucie Dani Ojeda został zmieniony przez Castro, co miało wzmocnić drużynę AD Alcorcón. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Seoanego na Borję Domínguez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AD Alcorcón w 81. minucie spotkania, gdy Kelechi Nwakali strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Kelechiemu Nwakalemu z AD Alcorcón. Była to 82. minuta spotkania.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze AD Alcorcón: Juanma Bravo, Guito, a na ich miejsce weszli Kelechi Nwakali, Marc Gual. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

José León Bernal
66′ Eduard Campabadal Claros
Carlos Bellvís Llorens
46′ Moctar Sidi El Hacen El Ide
Juan Aguilera Núñez
Juan Pedro Jiménez Melero
Óscar Arribas Pasero74′
46′ Luis Ruiz Sayago
Daniel Ojeda Saranova  21′, 72′ 72′ (k.) 74′
75′ Fernando Seoane Antelo
Kelechi Nwakali  81′ (k.) 82′ 88′
67′ José Ángel Carrillo Casamayor
Juan Manuel Bravo Alcántara88′
75′ Borja Domínguez Domínguez
Luís Manuel Gonçalves Silva
46′ Arvin Appiah
Ander Gorostidi García
66′ Manuel Barreiro Bustelo
Diego Moreno Escobar88′
46′  49′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Carlos Apna Embalo
67′ Christopher Ramos de la Flor
Ernesto Gómez Muñoz74′

Iván Martínez Gonzálvez58′

Sędzia nie ukarał zawodników Lugo żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.