CD Leganés - UD Almería 2-1 (0-1). Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda División

W starciu 21. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 lutego, zespół Leganés wygrał z Almeríą 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Butarque.

21. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-17 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
U. Sadiq 8'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się piąta i trzecia drużyna Segunda División.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Leganés wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w ósmej minucie spotkania, gdy Umar Sadiq zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Almería: Áleksowi Centellesowi w 35. i Largiemu Ramazaniemu w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almeríi.

Drugą połowę jedenastka Leganés rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Rosalesa, Bustinzę weszli Robert Ibáñez, Sergi Palencia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Borja Bastón wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leganés, strzelając gola w 48. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Jonathan Silva.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Radosav Petrović z drużyny gości. Była to 52. minuta starcia. Po chwili trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł José Lazo, a murawę opuścił Largie Ramazani. W tej samej minucie w zespole Almeríi doszło do zmiany. Sergio Akieme wszedł za Áleksa Centellesa.

W tej samej minucie Radosav Petrović zastąpił Ivanilda Fernandesa. A trener Leganés wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kevina Buę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sabin Merino. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 63. minucie Gaku Shibasaki został zmieniony przez Luisa Pereę, a za Borję Bastóna wszedł na boisko Miguel de la Fuente, co miało wzmocnić drużynę Leganés. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Carvalha na Guilherme Schettinego oraz José Corpasa na Paula Rodrígueza.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Leganés przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Kenneth Omeruo. Przy strzeleniu gola pomagał Eraso.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Fernando Martínez Rubio
46′ Unai Bustinza Martínez
Aitor Buñuel Redrado
 90′ Kenneth Omeruo
César de la Hoz López
Ignasi Miquel i Pons
Juan Brandariz Movilla
Jonathan Cristian Silva
Alejandro Centelles Plaza35′ 58′
46′ Roberto José Rosales Altuve
Radosav Petrović52′ 58′
63′ Gaku Shibasaki
José Corpas Serna85′
Javier Eraso Goñi
Largie Ramazani41′ 58′
Rubén Pardo Gutiérrez
Manuel Morlanes Ariño
 48′ 79′ Borja González Tomás
João António Antunes Carvalho79′
63′ Sabin Merino Zuloaga
Iván Balliu Campeny
46′ Sergi Palencia Hurtado
Nikola Maraš
63′ Kevin Bua
Ivanildo Jorge Mendes Fernandes58′
46′ Robert Ibáñez Castro
Ager Aketxe Barrutia
63′ Luis Perea Hernández
José Carlos Lazo Romero58′
José Manuel Arnáiz Díaz
Lucas Gastón Robertone
Javier Avilés Cortés
Paul Brian Rodríguez Bravo85′
79′ Miguel de la Fuente Escudero
Francisco José Villalba Rodrigo
Juan Munoz
Guilherme Schettine Guimarães79′
Brandon Thomas Llamas
Juan Villar Vázquez

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Almeríi przyznał trzy żółte.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.