CD Leganés - Sevilla Futbol Club 0-1 (0-0,0-0). Puchar Króla

16 stycznia na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Leganés a Sevilla FC. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem Sevilla FC 1-0, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-16 20:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: Pablo González Fuertes
CD Leganés
Sevilla FC
0
1
PO DOGRYWCE
L. Ocampos 96'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Sevilla FC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Rosalesa z Leganés, a w 23. minucie Aleiksa Vidala z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Leganés rozpoczął w zmienionym składzie, za Sabina Merina wszedł Miguel de la Fuente. W 57. minucie kartkę dostał Nemanja Gudelj, zawodnik Sevilla FC.

Po chwili trener Leganés postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juana Muñoza wszedł Sergi Palencia, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 65. minucie za Roberta Rosalesa wszedł Rubén Pardo. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Rubénowi Pardowi z Leganés.

Yassine Bounou
119′ Unai Bustinza Martínez
Aleix Vidal23′ 90′
105′ Kenneth Omeruo
Sergio Gomez
Sergio González Poirrier
Diego Carlos Santos Silva
Javier Hernández Cabrera
Karim Rekik70′
19′ 65′ Roberto José Rosales Altuve
Joan Jordán Moreno70′
114′ Gaku Shibasaki
Munir El Haddadi83′
82′ José Manuel Arnáiz Díaz
Oussama Idrissi83′
105′ Luis Perea Hernández
Nemanja Gudelj57′
64′ Juan Munoz
Óliver Torres Munoz105′
46′ Sabin Merino Zuloaga
Luuk de Jong
Diego José Conde Alcolado
Javier Díaz Sánchez
64′ Sergi Palencia Hurtado
Jules Koundé90′
Rodrigo Tarín Higón
Marcos Acuna70′
82′ Kevin Bua
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre83′
Javier Eraso Goñi
Francisco Fernando105′
65′ 89′ Rubén Pardo Gutiérrez
Lucas Ariel Ocampos83′  96′
105′ Javier Avilés Cortés
Óscar Rodríguez Arnaiz70′
46′ Miguel de la Fuente Escudero
Franco Damián Vázquez
105′ Borja González Tomás
Youssef En-Nesyri

Bramkarz Leganés wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki na listę strzelców wpisał się Lucas Ocampos. Przy strzeleniu gola asystował Óliver Torres.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Leganés: Gaku Shibasakiemu w 114. i Bustinzie w 119. minucie. Dogrywkę wygrała drużyna Sevilla FC która strzeliła jednego gola.

Zespół Sevilla FC był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Leganés, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Sevilla FC dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wymieniły po sześciu graczy.