CD Leganés - Real Valladolid CF 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División

17 października na Estadio Municipal de Butarque odbył się mecz 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Leganés i Realu Valladolid. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Realu Valladolid 2-0. Spotkanie obejrzało 7 436 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-17 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Widzów: 7436 | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
CD Leganés
Real Valladolid CF
0
2
Sergio León 25'
S. Weissman 87'

Zespół Leganés przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Leganés wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Sergio León wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Valladolid , strzelając gola w 25. minucie starcia. Asystę zaliczył Toni Villa.

Po pół godzinie gry kartkę dostał Toni Villa z Realu Valladolid. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Valladolid.

W 55. minucie kartkę dostał Fede Vico, piłkarz gospodarzy. W 57. minucie Toni Villa został zmieniony przez Kike Péreza.

W tej samej minucie Óscar Plano został zmieniony przez Anuara Tuhamiego, co miało wzmocnić drużynę Realu Valladolid. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Arnáiza na Juana Muñoza. Trener Leganés postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Fede'a Vica i na pole gry wprowadził napastnika Edgara Bárcenasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie Roque Mesa został zmieniony przez Rubéna Alcaraza, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Valladolid. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gaku Shibasakiego na Sabina Merina oraz Borję Garcés na Cheicka Doukourégo.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Leganés: Gaku Shibasakiemu w 70. i Sergiemu Palenci w 77. minucie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Realu Valladolid doszło do zmiany. Fede wszedł za Álvara Aguada. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w drużynie Realu Valladolid za Sergia Leóna wszedł Gonzalo Plata, a w jedenastce Leganés Lazar Ranđelović zmienił Naima Garcíę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Valladolid w 87. minucie spotkania, gdy Shon Weissman zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Rubéna Alcaraza.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Roberto Jimenez Gago
77′ Sergi Palencia Hurtado
José Ignacio Martínez García
70′ 77′ Gaku Shibasaki
Roque Mesa Quevedo69′
82′ Lazar Ranđelović
Óscar Plano Pedreño57′
64′ José Manuel Arnáiz Díaz
Álvaro Aguado Méndez82′
Rubén Pardo Gutiérrez
Laureano Antonio Villa Suárez32′ 57′
55′ 64′ Federico Vico Villegas
Shon Zalman Weissman  87′
77′ Borja Garcés Moreno
Javier Sánchez de Felipe
77′ Cheick Doukouré
Rubén Alcaraz Jiménez69′
Javier Eraso Goñi
Enrique Pérez Muñoz57′
José Luis García del Pozo
Gonzalo Jordy Plata Jiménez82′
82′ Naim García García
Federico San Emeterio Díaz82′
64′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Anuar Mohamed Tuhami57′
77′ Sabin Merino Zuloaga

64′ Juan Munoz

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Leganés, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.