CD Leganés - CE Sabadell FC 2-1 (2-0). Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda División

W pojedynku 33. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 4 kwietnia, drużyna Leganés wygrała z CE Sabadell 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal de Butarque.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-04 18:15 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: Rafael Sánchez López
Óscar Rubio 59'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół CE Sabadell plącze się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to drużyna Leganés zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Leganés nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się José Arnáiz. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Borja Bastón.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leganés w 29. minucie spotkania, gdy Robert Ibáñez strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Eraso.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener CE Sabadell postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 38. minucie na plac gry wszedł Víctor García, a murawę opuścił Aarón Rey. W tej samej minucie za Grega Sierrę wszedł Antonio Romero. W tej samej minucie na murawie pojawił się Roberto Rosales z Leganés, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Bustinzę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Borja Bastón z Leganés.

Trzeba było trochę poczekać, aby Óscar Rubio wywołał eksplozję radości wśród kibiców CE Sabadell, zdobywając bramkę w 59. minucie spotkania. Między 62. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Leganés: Rubén Pardo, Eraso, Robert Ibáñez, Borja Bastón, na ich miejsce weszli: Luis Perea, Juan Muñoz, Gaku Shibasaki, Rodri Tarín. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hébera Peny, Gorki Guruzety zajęli: Edgar Hernández, Néstor Querol.

Między 77. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi CE Sabadell zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Leganés.

Juan Mackay Abad
38′ Unai Bustinza Martínez
Adrián Cuevas Algeciras
62′ Rubén Pardo Gutiérrez
Héber Pena Picos73′
 29′ 73′ Robert Ibáñez Castro
Pierre Cornud
 7′ José Manuel Arnáiz Díaz
Gregorio Sierra Pérez38′
Ruben Salvador Perez Del Marmol
Juan Diego Molina Martínez
62′ Javier Eraso Goñi
Gorka Guruzeta Rodríguez82′
48′ 73′ Borja González Tomás
Aarón Rey Sánchez38′
Iván Cuéllar Sacristán
Diego Licinio Lázaro Fuoli
38′ Roberto José Rosales Altuve
Froilán Leal Coronilla
Jonathan Cristian Silva
Aleix Coch Lucena
Adil Tahif
Chadi Riad Dnanou
73′ Rodrigo Tarín Higón
Pedro Luis Capó Payeras
Kevin Bua
Néstor Querol Mateu82′
62′ 90′ Luis Perea Hernández
Antonio Romero Boza38′
73′ 77′ Gaku Shibasaki
Víctor García Raja38′
Miguel de la Fuente Escudero
Juan Hernández García
Sabin Merino Zuloaga
Edgar Hernández Marcé73′
62′ Juan Munoz
Josu Ozkoidi Alba
Brandon Thomas Llamas

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom CE Sabadell pokazał jedną.

Drużyna Leganés wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości wymienił czterech zawodników.