CD Leganés - CD Tenerife 1-0 (0-0). Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División

W starciu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 21 lutego, zespół Leganés wygrał z CD Tenerife 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Butarque.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-21 14:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: Rubén Ávalos Barrera
CD Leganés
CD Tenerife
1
0
Javi Hernández 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka CD Tenerife wygrała aż pięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Leganés nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiera Avilésa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kevin Bua. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Ramónowi Folchowi w 47. i Valentínowi Vadzie w 49. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Leganés zdobył Javi Hernández w 53. minucie. Asystę przy golu zaliczył Rubén Pardo.

Po chwili trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Emmanuel Apeh, a murawę opuścił Álex Bermejo. W tej samej minucie Ramón Folch zastąpił Sergia Gonzáleza. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Carlosowi Ruizowi z drużyny gości.

Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Leganés: Eraso, Miguel de la Fuente, Robert Ibáñez, Rubén Pardo, na ich miejsce weszli: Sabin Merino, Jonathan Silva, Rubén Pérez, Borja Bastón. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nona, Carlosa Pomaresa, Valentína Vady zajęli: Germán Valera, Álex Muñoz, Samuel Shashoua.

Carlos Ruiz Arenaga65′
 53′ Javier Hernández Cabrera
Carlos Pomares Rayo75′
Gaku Shibasaki
Javier Alonso Bello
80′ Robert Ibáñez Castro
David González Plata75′
46′ Kevin Bua
Álex Bermejo Escribano60′
90′ Rubén Pardo Gutiérrez
Ramón Folch Frigola47′ 60′
72′ Javier Eraso Goñi
Valentín Vada49′ 80′
72′ Miguel de la Fuente Escudero
Sergio González Martínez60′
72′ Jonathan Cristian Silva
Alberto Jiménez Benítez
Rodrigo Tarín Higón
Otar Kakabadze
80′ Ruben Salvador Perez Del Marmol
Alejandro José Muñoz Miguel75′
José Manuel Arnáiz Díaz
Jesús Manuel Santana Abreu
46′ Javier Avilés Cortés
Samuel Shashoua80′
90′ Borja González Tomás
Emmanuel Apeh60′
72′ Sabin Merino Zuloaga
José Luis Moreno Barroso
Juan Munoz
Jorge Padilla Soler
Brandon Thomas Llamas
Germán Valera Karabinaite75′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Leganés żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.