CD Leganés - CD Alavés 1-2 (0-1). Liga - 1. kolejka

13 sierpnia na Estadio Municipal de Butarque w Leganes odbyło się starcie 1. kolejki LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami CD Leganés i Alavesu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Alavesu 2-1.

13 sierpnia  na Estadio Municipal de Butarque w Leganes odbyło się starcie  1. kolejki  LaLigi SmartBank pomiędzy drużynami CD Leganés  i Alavesu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Alavesu 2-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka CD Leganés wygrała aż cztery razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Alavesu otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Miguel de la Fuente.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorge Miramona z CD Leganés, a w 38. minucie Abdelkabira Abqara z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Alavesu.

Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Xeberowi Alkainowi z Alavesu. W 65. minucie Xeber Alkain zastąpił Abde'a Rebbacha.

W 66. minucie arbiter pokazał kartkę Rubenowi Pardowi, zawodnikowi CD Leganés.

Zespół CD Leganés otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie Naim Garcia wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gaku Shibasaki.

W 69. minucie Salva Sevilla został zmieniony przez Toniego Moyę, a za Miguela de la Fuentego wszedł na boisko Mamadou Sylla, co miało wzmocnić drużynę Alavesu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Munoza na Yacine'a Qasmiego. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Allanowi Nyomowi i Aleksandarowi Sedlarowi.

Mamadou Sylla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alavesu, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. W 81. minucie w jedenastce CD Leganés doszło do zmiany. Fede Vico wszedł za Seydoubę Cisse'a.

Trener CD Leganés postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Naima Garcię i na pole gry wprowadził napastnika Manu Garrida. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener Alavesu postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Luisa Rioję wszedł Ruben Duarte, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Alavesu utrzymać prowadzenie. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Alavesu doszło do zmiany. Alex Balboa wszedł za Jona Guridiego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka CD Leganés w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Alavesu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.