CD Laguna - Granada CF 0-7 (0-4). Puchar Króla

30 listopada na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Laguna a Granada CF. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Granada CF 7-0, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 6,204 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 19:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Widzów: 6204 | Arbiter: Valentín Pizarro Gómez
Jorge Molina 67',76'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Granada CF. W dziewiątej minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Carlosa Backi. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Granada CF w 32. minucie spotkania, gdy Adrián Butzke zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carlos Neva.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-3 podwyższył Antonio Puertas. Asystę przy golu zaliczył Luis Milla.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Adrián Butzke z Granada CF. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ayman Lasfar z drużyny CD Laguna. Była to 45. minuta meczu.

W 46. minucie sędzia przyznał kartkę Noé Dávili z CD Laguna. Drugą połowę jedenastka Granada CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Raúla Torrentego, Antonia Puertasa weszli Luis Abram, Bryan Zaragoza.

Niedługo później Adrián Butzke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Granada CF, strzelając kolejnego gola w 54. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Carlos Bacca.

W 55. minucie w zespole Granada CF doszło do zmiany. Yan Eteki wszedł za Luisa Millę. W 62. minucie Adrián Butzke został zmieniony przez Escudera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Granada CF w 67. minucie spotkania, gdy Jorge Molina zdobył szóstą bramkę. Bramka padła po podaniu Alberta Sora.

W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Bryanowi Zaragozie, piłkarzowi Granada CF. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce CD Laguna doszło do zmiany. Mati wszedł za Agoneya Medinę.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jorge Molina z Granada CF. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Carlos Bacca.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-7.

Aarón Escandell Banacloche
65′ Juan Carlos Lentini Estevez
Santiago Arias
Sergio Rodríguez Jiménez
José Sánchez Martínez
46′ Noé Dávila García
Raúl Torrente Navarro46′
Mehdi Leonard Hallam
Carlos Neva Tey64′
Alexis Cabrera Díaz
Luis Milla Manzanares55′
63′ Fernando Jose Rendo Torres
José Antonio Rodríguez Díaz  41′ 46′
64′ Daniel Hernández González
Ramón Rodríguez Jiménez
Gabriel Pecos
Alberto Soro Álvarez
45′ 62′ Ayman Lasfar El Hallal
Carlos Bacca  9′ 9′ (k.)
71′ Agoney Medina Pérez
Adrián Butzke Benavides  32′, 44′, 54′ 62′
Miguel Ángel González Rodríguez
Luís Manuel Arantes Maximiano
Christian Cabrera Mejías
Luis Alfonso Abram Ugarelli46′
65′ Franco Madruga González
Sergio Escudero62′
Samuel Morillo García
Joaquín José Marín Ruiz
Alejandro Cabrera Martín
Yan Brice Eteki55′
64′ Gianluca Gabriel Colángelo Pérez
Maxime Gonalons
62′ Juan David Lopez Diaz
Bryan Zaragoza Martínez46′ 70′
71′ Alejandro Matías Casanova
Cristian Gutiérrez Vizcaíno
Diego Rodríguez Hernández
Jorge Molina Vidal64′  67′, 76′
Mariano Anselmo González Martín-Peñasco

63′ Ignacio Moreno López

Drużyna Granada CF była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy CD Laguna obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.