CD Ibiza Islas Pitiusas - CD Tenerife 1-2 (0-0,1-1). Puchar Króla

2 grudnia na Estadio Can Misses – Power Electronic w Ibizie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Ibiza Islas Pitiusas a CD Tenerife. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem CD Tenerife 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 770 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-02 21:00 | Stadion: Estadio Can Misses – Power Electronic | Widzów: 770 | Arbiter: Víctor García Verdura
Víctor Mollejo 103'

Już w pierwszych minutach drużyna CD Ibiza Islas Pitiusas próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół CD Tenerife wyszedł w zmienionym składzie, za Jamellego wszedł Elady Zorrilla.

Nieoczekiwanie to piłkarze CD Ibiza Islas Pitiusas otworzyli wynik. W 57. minucie Samu Pinto dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomógł Marquitos.

W 62. minucie Thierno został zastąpiony przez Enrica Gallega. W tej samej minucie w drużynie CD Tenerife doszło do zmiany. Víctor Mollejo wszedł za Ethyana. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Javierowi Akapowi z CD Ibiza Islas Pitiusas. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Míchel.

W 73. minucie w zespole CD Tenerife doszło do zmiany. Álex Corredera wszedł za Féliksa Alonsa. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry sędzia ukarał kartką Álvara Espínolę, zawodnika gospodarzy. Trener CD Ibiza Islas Pitiusas postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Javiego Serrę i na pole gry wprowadził napastnika Juana Delgadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Gianluca Simeone został zmieniony przez Jorge Bengoetxeę, a za Álvara Espínolę wszedł na boisko José Soler, co miało wzmocnić zespół CD Ibiza Islas Pitiusas. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Jiméneza na Sergia Gonzáleza. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Víctorowi Mollejowi, piłkarzowi CD Tenerife.

Daniel Hernández Santos
110′ Enric Tarrés Roselló
Shaquell Moore
Raul Mihai Feher
Nikola Šipčić
64′ Javier Akapo Martínez
Alberto Jiménez Benítez87′
75′ 90′ Álvaro Espínola Bolívar
Carlos Pomares Rayo
Jaume Villar Valverde
Félix Rafael Alonso Expósito73′
99′ García Barreno Marquitos
Thierno Issiaga Barry Arévalo62′
115′ Ramón López Olivan
Rubén Díez Adán46′
 57′ 97′ Samuel Álex Pinto
Miguel Angel Herrero Javaloyas  65′ (k.)
79′ Javier Serra Arcos
Emmanuel Apeh110′
79′ Gianluca Simeone
Ethyan Jesús González Morales62′
Daniel Martínez Juan
Víctor Méndez
José Javier Téllez Sala
Juan Soriano
79′ Jorge Bengoetxea Gorostiza
Sergio González Martínez87′
Álvaro Ivorra Ronda
Alejandro José Muñoz Miguel
110′ 111′ Carlos Moreno Gómez
David Rodríguez Ramos
97′ Roger Barnils Crusats
Enric Gallego Puigsech62′
90′ José Antonio Soler Durá
Alberto Martín Díaz110′
79′ 106′ Juan Delgado Sirvent
Víctor Mollejo Carpintero62′  103′ 90′

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w jedenastce CD Ibiza Islas Pitiusas doszło do zmiany. Roger Barnils wszedł za Samu Pintę. W 98. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eladego Zorrillę z CD Tenerife, a w 99. minucie Marquitos z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół CD Tenerife przyniosły efekt bramkowy. W 103. minucie na listę strzelców wpisał się Víctor Mollejo.

Między 106. a 115. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 110. minucie, w jedenastce CD Ibiza Islas Pitiusas za Enrica Tarrésa wszedł Carlos Moreno, a w drużynie CD Tenerife Emmanuel Apeh zmienił Teta. Dogrywkę wygrała jedenastka CD Tenerife która zdobyła jedną bramkę.

Przewaga drużyny CD Ibiza Islas Pitiusas w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał sześć żółtych kartek zawodnikom CD Ibiza Islas Pitiusas, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka CD Tenerife dokonała sześciu zmian.