CD Eldense - CF Rayo Majadahonda 0-1 (0-1). Puchar Króla

2 grudnia na Estadio Municipal Nuevo Pepico Amat w Eldzie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Eldense a Rayo Majadahonda. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Rayo Majadahonda 1-0, który wywalczyło awans. Starcie obejrzało 1,200 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-02 20:30 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Pepico Amat | Widzów: 1200 | Arbiter: Juan Antonio Campos Salinas
CD Eldense
CF Rayo Majadahonda
0
1
Javi Gómez 10'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rayo Majadahonda w 10. minucie spotkania, gdy Javi Gómez zdobył pierwszą bramkę.

Między 27. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CD Eldense i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rayo Majadahonda.

Drugą połowę drużyna CD Eldense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alberta Luquego wszedł Julen Gutiérrez. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 51. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Javiemu Gómezowi i Redru.

W 54. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Salinas osłabiając tym samym drużynę CD Eldense. W 55. minucie Néstor Albiach został zmieniony przez Rubéna Sáncheza. W 61. minucie żółtą kartkę obejrzał Philip Osei z Rayo Majadahonda.

W 64. minucie w zespole Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Gorka Iturraspe wszedł za Néstora Susaetę. W tej samej minucie trener Rayo Majadahonda postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Ivána Lópeza wszedł Casado, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Rayo Majadahonda utrzymać prowadzenie. W 65. minucie Sergio Ortu został zmieniony przez Aarona Nígueza, co miało wzmocnić drużynę CD Eldense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philipa Oseia na Ángela Bastosa oraz Javiego Gómeza na Raúla Sáncheza.

W 79. minucie sędzia wskazał na wapno, ale Aaron Níguez nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabrizia Danesego, zawodnika CD Eldense. W drugiej połowie nie padły gole.

Álvaro Vega Suárez
88′ Fabrizio Danese
Cristian Pérez Acebes
51′ 88′ Carlos Redruello Nimo
Philip Osei61′ 73′
46′ Albert Ramis Luque
Juan José Sánchez Romero
82′ Damiá Sabater Tous
Javier Gómez López  10′ 51′ 73′
Mousa Bandeh Kandeh
Younous Tassembedo
37′ 65′ Sergio Ortuño Díaz
Mario García Parada
Iván Forte Ortega
Néstor Susaeta Jaurrieta64′
45′ 82′ Juan Antonio Sánchez Curiel
Néstor Albiach Roger55′
Eric Ruiz Velásquez
Álvaro Fernández Calvo
Markel Etxeberría Mendiola
Nabil Aberdin
82′ Francisco Fernández León
Ángel Bastos Teijeira73′
Adrián Gran Gea
Jorge Casado Rodríguez64′
88′ Kevin Sanchez Jaen
Gorka Iturraspe Derteano64′
46′ Julen Gutiérrez Sánchez
Raúl Sánchez Sánchez73′
65′ 79′ (k.) Aaron Niguez Esclapez
Gonzalo Cano
82′ Joaquín Rodríguez Martínez
Héctor José Hernández Marrero
54′ Manuel Expósito Salinas
Manuel Sánchez Aragón

Rubén Sánchez Pérez Cejuela55′

Kevin de la Llave

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom CD Eldense, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.