CD Ebro - Real Club Celta de Vigo 0-5 (0-2). Puchar Króla

30 listopada na Estadio de la Romareda w Saragossie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Ebro a Celta Vigo. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Celta Vigo 5-0, który wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 6,500 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 21:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Widzów: 6500 | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
José Fontán 90'

Od pierwszych minut zespół Celta Vigo zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ebro była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie Thiago Galhardo został zmieniony przez Santiego Minę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Celta Vigo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Santi Mina. Przy strzeleniu gola asystował Franco Cervi.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Víctor Charlez z Ebro. Była to 41. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celta Vigo w 43. minucie spotkania, gdy Augusto Solari zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Renato Tapia.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie wynik na 0-3 podwyższył Franco Cervi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Santi Mina.

Prawie natychmiast Franco Cervi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celta Vigo, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Santiego Miny.

Między 59. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Ebro: Álvaro Meseguer, Miguel Díaz, Nahuel, Álex Altube, Guti, na ich miejsce weszli: Raúl Sola, Iñaki Santiago, Jorge Pérez, Marvin Kombe, Pablo Ballesteros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Okaya Yokuşlu, Franca Cerviego, Hugona Mallo, Santiego Miny zajęli: Nolito, Kevin Vázquez, Gabri Veiga, Brais Méndez.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił José Fontán. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Brais Méndez.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Hugo Mallo Novegil61′
59′ Álvaro Meseguer Fallado
Jeison Fabián Murillo Cerón
Ayoze Placeres Delgado
Carlos Domínguez Cáceres
60′ Nahuel Alberto Omiliani González
José Manuel Fontán Mondragón  90′
74′ Jorge Adán Beltrán
Augusto Jorge Mateo Solari  43′
Fernando Quesada Gallardo
Franco Emanuel Cervi  55′, 58′ 61′
59′ Miguel Díaz Montes
Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Abel Miguel Suárez Torres
Okay Yokuşlu61′
41′ Víctor Charlez Romeo
Miguel Baeza Pérez
66′ Alejandro Altube Suárez
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha24′
Eduardo Loscos Ramos
Matías Ezequiel Dituro
74′ Pablo Ballesteros Arana
Kevin Vázquez Comesaña61′
59′ Raúl Sola Villalba
Francisco José Beltrán Peinado
60′ Jorge Pérez Hernández
Brais Méndez Portela70′
59′ Iñaki Santiago Castel
Denis Suarez
Éder Díez Sánchez
Gabriel Veiga Novas61′
66′ Marvin Kombe Borico
Santiago Mina Lorenzo24′  32′ 70′
Alejandro Muñoz
Manuel Agudo Duran Nolito61′

Jedenastka Celta Vigo była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników Celta Vigo żadną kartką, natomiast piłkarzom Ebro przyznał jedną żółtą.