CD Castellón - UD Las Palmas 4-0 (1-0). Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda División

W meczu 27. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 27 lutego, zespół Castellónu wysoko wygrał z Las Palmas 4-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej.

Jamelli 70',81'

Zespół Castellónu przed meczem zajmował 22. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół Castellónu wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Javiemu Moyanowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Castellónu w 19. minucie spotkania, gdy Marc Mateu strzelił z karnego pierwszego gola. W 24. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Sergiowi Araújowi, zawodnikowi gości.

W 27. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Sergio Araújo z Las Palmas i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 24. minucie. Od 32. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Castellónu.

Trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Fabio González, a murawę opuścił Dani Castellano. Na drugą połowę zespół Las Palmas wyszedł w zmienionym składzie, za Rafę Mújicę wszedł Edu Espiau.

W 56. minucie żółtą kartką został ukarany Pejiño, piłkarz Las Palmas.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Castellónu, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie celnym strzałem popisał się Jorge Fernández. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jamelli.

W 59. minucie Pejiño został zastąpiony przez Jeségo. W tej samej minucie Javi Castellano został zmieniony przez Kiriana Rodrígueza, co miało wzmocnić drużynę Las Palmas. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Césara Díaza na Artura Molinę.

Niedługo później Jamelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Castellónu, strzelając kolejnego gola w 70. minucie meczu. Asystę zanotował Arturo Molina.

W 74. minucie Jorge Fernández został zmieniony przez Rafę Gálveza, co miało wzmocnić zespół Castellónu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Érica Curbela na Tomása Cardonę.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jamelli z Castellónu. Bramka padła po podaniu Marca Mateu.

W 87. minucie żółtą kartkę obejrzał Álex Suárez z Las Palmas. Trener Castellónu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Igora Zlatanovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jamelli. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Castellónu: Luís Gustavo, Carles Salvador, a na ich miejsce weszli Marc Mateu, Javi Moyano.

W 90. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Alejandro Domínguez Romero
15′ 87′ Javier Moyano Lujano
Dani Castellano Betancor45′ 46′
32′ 61′ César Díaz Martínez
Sergio Ruiz Alonso
Josep Señé Escudero
Francisco Jesús Crespo García56′ 59′
Yann Yves Laurent Bodiger
Benito Ramírez del Toro
 19′ (k.) 87′ Marc Mateu Sanjuán
Javi Castellano Betancor59′
 58′ 74′ Jorge Fernández Lucas
Sergio Ezequiel Araújo24′ 27′
 70′, 81′ 87′ Rubén Díez Adán
Jonathan Silva Vieira
74′ Rafael Gálvez Cerillo
Fabio González Estupiñan46′
87′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Christian Rivera Hernández
61′ Arturo Molina Tornero
Kirian Rodríguez Concepción59′
87′ Carles Salvador Vidal
Jesé Rodríguez Ruiz59′
87′ Igor Zlatanović

Przewaga zespołu Las Palmas w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Las Palmas otrzymali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.