CD Castellón - SD Ponferradina 0-2 (0-1). Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División

15 maja na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej odbyło się spotkanie 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Castellónu i Ponferradinej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ponferradinej 2-0. Pojedynek obejrzało 3 140 widzów.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-15 16:00 | Stadion: Nou Estadi Castalia | Widzów: 3140 | Arbiter: Daniel Jesús Trujillo Suárez
CD Castellón
SD Ponferradina
0
2
Óscar Sielva 45'
Pablo Valcarce 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Castellónu wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Yann Bodiger z Castellónu. Była to 24. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Ponferradinej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Óscar Sielva. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ponferradinej.

W 56. minucie Jorge Fernández został zastąpiony przez Davida Cubillasa. A kibice Ponferradinej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Saúla Crespa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Juergen Elitim. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

W 63. minucie w jedenastce Castellónu doszło do zmiany. Marc Mateu wszedł za Víctora Garcíę. W tej samej minucie trener Castellónu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Carles Salvador, a murawę opuścił Iago Indias. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Rafę Gálveza, piłkarza Castellónu.

Zespół Castellónu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie wynik ustalił Pablo Valcarce. Asystę zaliczył Carlos Doncel.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę otrzymał César Díaz z zespołu gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Iván Rodríguez del Pozo
63′ Iago Indias Fernández
Alexandru Ștefan Pașcanu
71′ Rafael Gálvez Cerillo
Yacouba Diori Hamani Magagi
63′ Víctor García Marín
José Antonio Ríos Reina75′
24′ Yann Yves Laurent Bodiger
Francisco José Sánchez Rodríguez66′
63′ Arturo Molina Tornero
Óscar Sielva Moreno  45′ 75′
56′ Jorge Fernández Lucas
Alfredo Pedraza Arias
63′ Marc Mateu Sanjuán
Alejandro Viedma Vega
63′ Carles Salvador Vidal
Álex Aizpuru Aizbitarte66′
56′ David Cubillas Peña
Carlos Doncel Ordoñez66′
63′ 90′ César Díaz Martínez
Daniel Romera Andújar
Soriano Casas Jonathan

Igor Zlatanović

Sędzia nie ukarał zawodników Ponferradinej żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka Castellónu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.