CD Castellón - Real Sporting de Gijón 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda División

24 stycznia na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej odbył się pojedynek 22. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Castellónu i Sportinga Gijón. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Castellónu 2-0.

Luís Gustavo 53'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów jedenastka Sportinga Gijón wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia ukarał kartką Carlosa Delgada, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Castellónu w 20. minucie spotkania, gdy David Cubillas zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Marc Mateu.

Między 24. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Castellónu i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Castellónu.

Drużyna Sportinga Gijón ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik ustalił Luís Gustavo. Asystę zanotował Jamelli.

W 60. minucie karnego dla Sporting Gijón nie wykorzystał Carlos Carmona. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Trener Castellónu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Álvara Fidalga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Arturo Molina. W 61. minucie Cristian Salvador został zmieniony przez Pedro Díaza.

W tej samej minucie Aitor García został zmieniony przez Manu Garcíę, co miało wzmocnić jedenastkę Sportinga Gijón. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamellego na Josepa Señégo. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Pedro Díaz z zespołu gości. Była to 73. minuta meczu. Niedługo później trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Pablo Pérez, a murawę opuścił Nikola Čumić.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Castellónu doszło do zmiany. Igor Zlatanović wszedł za Davida Cubillasa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Christian Joel Sánchez Leal
43′ Iago Indias Fernández
Bohdan Milovanov26′
Rafael Gálvez Cerillo
Jean-Sylvain Claude Babin
16′ Carlos Javier Delgado Rodríguez
Borja López Menéndez
Víctor García Marín
Saúl García Cabrero
61′ Arturo Molina Tornero
Nikola Čumić78′
24′ Carles Salvador Vidal
Cristian Salvador González61′
 53′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Javier Fuego Martínez
Marc Mateu Sanjuán
Aitor García Flores61′
71′ Rubén Díez Adán
Uroš Đurđević
 20′ 80′ David Cubillas Peña
Marc Valiente
61′ Álvaro Fidalgo Fernández
Gaspar Campos Ansó Fernández
71′ Josep Señé Escudero
Pedro Díaz Fanjul61′ 73′
Jordi Sánchez Ribas
Manuel García Alonso61′
80′ Igor Zlatanović
José Gragera Amado

Ignacio Méndez Navia Fernández

Pablo Pérez Rodríguez78′

Przewaga drużyny Sportinga Gijón w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.