CD Castellón - CF Fuenlabrada 1-2 (1-2). Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda División

W spotkaniu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 15 lutego, zespół Castellónu przegrał z Fuenlabradą 1-2 (1-2). Pojedynek odbył się na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej.

R. Nteka 42'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Álex Mula. Asystę zaliczył Randy Nteka.

W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jamellego z Castellónu, a w 35. minucie Adriána Diégueza z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Yann Bodiger.

W 41. minucie arbiter ukarał kartką Rafę Gálveza, zawodnika gospodarzy.

Szybko po stracie gola zespół Fuenlabrady ponownie trafił do bramki rywala. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił z karnego Randy Nteka.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Davidowi Cubillasowi z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Drugą połowę zespół Castellónu rozpoczął w zmienionym składzie, za Carlesa Salvadora wszedł Marc Mateu. W 54. minucie Álvaro Campos zastąpił Óscara Whalleya.

Trener Castellónu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josepa Señégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić David Cubillas. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Franciscowi Feuillassierowi z Fuenlabrady. Po chwili trener Fuenlabrady postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Francisca Feuillassiera wszedł Pol Valentín, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

Między 73. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Castellónu i jedną drużynie przeciwnej.

Mikel Iribas Aliende
74′ Iago Indias Fernández
Rubén Pulido Peñas
41′ Rafael Gálvez Cerillo
Adrián Diéguez Grande35′
Víctor García Marín
Antonio Cristian Glauder García77′
79′ César Díaz Martínez
Marquez Crespo Cristóbal90′
46′ Carles Salvador Vidal
Alejandro Miguel Mula Sanchez  8′ 70′
 37′ (k.) Yann Yves Laurent Bodiger
Ismaila Pathé Ciss
73′ Jorge Fernández Lucas
Francisco Feuillassier Ábalo64′ 70′
45′ 60′ David Cubillas Peña
Aboubakary Kanté86′
12′ Rubén Díez Adán
Randy Nteka  42′ (k.)
54′ Óscar Alexander Whalley Guardado
Aldair Amarildo Fuentes Siguas
46′ Marc Mateu Sanjuán
Alejandro Velasco Fariñas
Arturo Molina Tornero
Borja Garcés Moreno86′
Jorge Sáiz Colomer
Óscar Francisco García Quintela70′
60′ Josep Señé Escudero

79′ Igor Zlatanović

Przewaga jedenastki Castellónu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze Castellónu obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.