CD Castellón - CD Mirandés 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda División

W meczu 24. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 7 lutego, drużyna Castellónu przegrała z Mirandésem 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej.

24. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-07 18:15 | Stadion: Nou Estadi Castalia | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
CD Castellón
CD Mirandés
0
1
Pacheco 66'

Jedenastka Castellónu przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Mirandésu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Castellónu wyszła w zmienionym składzie, za Artura Molinę wszedł Yann Bodiger. Trener Castellónu postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Marca Mateu i na pole gry wprowadził napastnika Césara Díaza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie za Carlesa Salvadora wszedł Josep Señé.

Dopiero w drugiej połowie Pacheco wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mirandésu, zdobywając bramkę w 66. minucie starcia. Asystę zaliczył Víctor Meseguer.

Chwilę później trener Mirandésu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Naïsa Djouahrę. Na boisko wszedł Erik Jirka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Castellónu: Luís Gustavo, Javi Moyano, na ich miejsce weszli: Igor Zlatanović, Satrústegui. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Javiego Muñoza, Crista Gonzáleza zajęli: Genaro Rodríguez, Sergio Moreno. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Sergio Moreno z Mirandésu. Była to 90. minuta pojedynku.

Raúl Lizoáin Cruz
74′ Javier Moyano Lujano
Javier Jiménez Moreno
46′ Arturo Molina Tornero
Víctor Andrés Meseguer Cavas
58′ Carles Salvador Vidal
Iván Martín Núñez  66′
70′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Naïs Djouahra67′
58′ Marc Mateu Sanjuán
Mohamed Ezzarfani
74′ Eneko Satrústegui Plano
Erik Jirka67′
46′ Yann Yves Laurent Bodiger
Alejandro López Moreno
Marc Castells Ortega
Genaro Rodríguez Serrano70′
Jorge Fernández Lucas
Mario Barco Vilar
58′ Josep Señé Escudero
Simón Moreno Barroso
58′ César Díaz Martínez
Sergio Moreno Martínez87′ 90′
70′ Igor Zlatanović

Drużyna Mirandésu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Castellónu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Mirandésu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.