CD Calahorra - CD Atlético Baleares 1-1 (1-0,1-1) rzuty karne 4-5. Puchar Króla

1 grudnia na Estadio La Planilla odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Calahorry a Atlético Baleares. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Baleares, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 5-4. Pojedynek obejrzało 700 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 20:30 | Stadion: Estadio La Planilla | Widzów: 700 | Arbiter: Albert Catalá Ferrán
Xavi Ginard 90'

Już w pierwszych minutach drużyna Atlético Baleares próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Calahorry otworzyli wynik. W 25. minucie Lander Yurrebaso dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 33. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Calahorry i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Calahorry.

W 58. minucie Carlos Delgado został zastąpiony przez Ignasiego Vilarrasę. W tej samej minucie w zespole Atlético Baleares doszło do zmiany. Luca Ferrone wszedł za José Frana.

Chwilę później trener Calahorry postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jona Madraza wszedł Jesús Álvarez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Między 66. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Calahorry: Lander Yurrebaso, Carlos Vicente, Javier Marcén, Álex Arias, Tarsi, na ich miejsce weszli: David Grande, David Soto, Eneko Zabaleta, José De La Cruz, Manu Ramírez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Isiego Rosa, Dioniego, Áleksa Roblesa zajęli: Toni Florit, Vinícius Tanque, Adrià Nicoli. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Andoni Ugarte z zespołu Calahorry i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 38. minucie.

Zawodnicy Atlético Baleares w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Xavi Ginard. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ignasi Vilarrasa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Pedro Orfila Artime
5′ 90′ Andoni Ugarte Mendizábal
Carlos Javier Delgado Rodríguez33′ 58′
83′ Javier Marcén Marcén
Alejandro Robles García86′
90′ Tarsicio Aguado Arriazu
José Manuel Martínez Bel
62′ Jon Madrazo Gutiérrez
Alberto Castaño Luis
69′ Carlos Vicente Robles
Armando Shashoua
Imanol Sarriegi Isasa
Isidro Ros Ríos66′
37′ 83′ Alejandro Miguel Arias De Haro
Dionisio Emmanuel Villalba Rojano66′
 25′ 69′ Lander Yurrebaso Olazarri
José Francisco Agulló Sevilla58′
Julio Iricibar Bayarri
René Román Hinojo
62′ Jesús Álvarez Aguado
Luca Ferrone Brualla58′
Miguel Ángel García Cera
Adrià Nicoli Figuerola86′
83′ Eneko Zabaleta Pérez
Ignasi Vilarrasa Palacios58′
Iñigo Zubiri Mangado
Daniel Rigo Fiol
Imanol Barace Jara
Vinicius Rodolfo de Souza Oliveira66′
83′ José Omar De La Cruz Mangas
Antoni Florit Tarongí66′
Jorge Martínez-Losa González

90′ Manuel Ramírez Hurtado

69′ David Soto Ruiz

69′ Francisco David Grande Serrano

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna Atlético Baleares pokonała piłkarzy Calahorry 5-4. Swoją drużynę pogrążył Eneko Zabaleta, który nie wykorzystał karnego. Więcej szczęścia miał Armando Shashoua z zespołu Atlético Baleares, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego drużyna wygrała.

Przewaga zespołu Atlético Baleares w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Atlético Baleares pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał sześciu zmian. Natomiast drużyna Atlético Baleares w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.