CD Atlético Baleares - CF Fuenlabrada 0-1 (0-0). Puchar Króla

16 grudnia na Estadio Balear w Palmie de Majorce odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Atlético Baleares a Fuenlabrady. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Fuenlabrady 1-0, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-16 19:00 | Stadion: Estadio Balear | Widzów: 300 | Arbiter: Rubén Ávalos Barrera
CD Atlético Baleares
CF Fuenlabrada
0
1
T. Awudu 64'

Od pierwszych minut zespół Fuenlabrady zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Atlético Baleares była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 45. minucie arbiter przyznał kartkę Alfonsowi Martínowi z jedenastki gospodarzy.

Na drugą połowę drużyna Atlético Baleares wyszła w zmienionym składzie, za Corę wszedł Marcos Baselga. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Baleares: Áleksowi Barrerze w 56. i Davidowi Harze w 60. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tahiru Awudu dla zespołu Fuenlabrady. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Iban Salvador.

W 68. minucie Iban Salvador został zastąpiony przez Áleksa Mulę. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Damián, Cristóbal, a na ich miejsce weszli Tahiru Awudu, Álvaro Aguado. Chwilę później trener Fuenlabrady postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Francisca Feuillassiera wszedł Mikel Iribas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fuenlabrady utrzymać prowadzenie.

Antonio Cristian Glauder García
45′ Alfonso Martín Castillo
Alejandro Velasco Fariñas
60′ David Haro Iniesta
Óscar Francisco García Quintela
Adolfo Miranda Araújo
Iván Salvador Edú68′
56′ Alejandro Barrera García
Álvaro Aguado Méndez81′
46′ Ferrán Corominas Telechea
Damián Cáceres Rodríguez81′
46′ Marcos Baselga García
Marquez Crespo Cristóbal81′

Alejandro Miguel Mula Sanchez68′

Aboubakary Kanté

Zespół Fuenlabrady był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Fuenlabrady żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast drużyna Fuenlabrady w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.