CD Anaitasuna - Getafe CF 1-2 (0-0). Puchar Króla

17 grudnia na Campo Txerloia w San Sebastianie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Anaitasuna a Getafe CF. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Getafe CF 2-1, który wywalczyło awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-17 19:00 | Stadion: Campo Txerloia | Widzów: 150 | Arbiter: Adrián Cordero Vega
Ángel 90'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Getafe CF wyszła w zmienionym składzie, za Davida Albę wszedł Erick Cabaco.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę CD Anaitasuna w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie bramkę zdobył Markel Eskurtza. Asystę zanotował Xabier Soraluze.

W 59. minucie Abdoulay Diaby został zmieniony przez Ángela. Między 60. a 67. minutą, boisko opuścili zawodnicy Getafe CF: Djené Dakonam, Ante Palaversa, Mata, na ich miejsce weszli: Cucurella, Mathías Olivera, Enes Ünal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Asiera Ugarte'a, Andera Arabaolazy zajęli: Mikel Aramendi, Julen Aramendi.

Bramkarz CD Anaitasuna wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 73. minucie Enes Ünal wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Portillo.

Między 77. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Getafe CF i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Getafe CF w 90. minucie spotkania, gdy Ángel zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Juan Antonio Iglesias Sánchez
 55′ Markel Eskurtza Umerez
David Alba Fernández46′
75′ Julen Odriozola Alberdi
Djené Dakonam Ortega60′
76′ Aitor Barbarín De la Granja
John Joe Patrick Finn Benoa
62′ Asier Ugarte Imaz
Sabit Abdulai77′
86′ Mikel Arzalluz Errasti
Francisco Portillo Soler
62′ Ander Arabaolaza Aldazabal
Jaime Mata Arnaiz67′
Ander Rementeria Basurco
David Soria
76′ 82′ Jon Izagirre Garate
Erick Cathriel Cabaco Almada46′
Josu Zubizarreta Orue
Marc Cucurella Saseta60′
62′ Julen Aramendi Agirre
Xabier Etxeita Gorritxategi
62′ Mikel Aramendi Agirre
Allan Romeo Nyom
75′ Unai Aranbarri Murua
Mathías Olivera Miramontes60′ 79′
Lur Bereziartua Nazabal
Nemanja Maksimović
86′ Jon Letamendia Juaristi
Ángel Luis Rodríguez Díaz59′  90′ (k.)
Mikel Muguruza Bermudez
Enes Ünal67′  73′

Jedenastka Getafe CF była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy CD Anaitasuna dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.