CD Alcoyano - Athletic Bilbao 1-2 (1-0). Puchar Króla

28 stycznia na Campo Municipal El Collao w Alcoi odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami CD Alcoyano a Athletic Bilbao. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Athletic Bilbao 2-1, który wywalczył awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-28 21:00 | Stadion: Campo Municipal El Collao | Arbiter: David Medié Jiménez
Williams 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Athletic Bilbao wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Jedenastka CD Alcoyano od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy CD Alcoyano otworzyli wynik. W 39. minucie Pablo Carbonell dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mikel Vesga z Athletic Bilbao. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Alcoyano.

Na drugą połowę drużyna Athletic Bilbao wyszła w zmienionym składzie, za Jona Morcilla, Oihana Sanceta weszli Raúl García, Muniain. Także w jedenastce CD Alcoyano w czasie przerwy zaszły zmiany, za Moltó wszedł Manuel Raillo. W 51. minucie arbiter przyznał kartkę Jonemu z zespołu gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, drużyna Athletic Bilbao doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Asier Villalibre. Przy zdobyciu bramki asystował Lekue.

W 58. minucie Jony został zastąpiony przez Alego Diakitégo. W tej samej minucie trener CD Alcoyano postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Julego wszedł José Solbes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 66. minucie Álex Berenguer został zmieniony przez Williamsa, a za Unaiego Lópeza wszedł na boisko Dani García, co miało wzmocnić drużynę Athletic Bilbao. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mourada na Jonathana Mejíę.

W 72. minucie sędzia ukarał kartką Alego Diakitégo, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Athletic Bilbao w 78. minucie spotkania, gdy Williams strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Muniain.

W 80. minucie Jordan Sánchez został zmieniony przez Alberta Rubia, co miało wzmocnić jedenastkę CD Alcoyano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Asiera Villalibrego na Capę. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Ángel López z CD Alcoyano. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jokin Ezkieta Mendiburu
80′ Jordan Sánchez Valera
Íñigo Lekue Martínez
Primitivo Férriz García
Unai Núñez Gestoso
Raúl González Valls
Yeray Álvarez López
 39′ Pablo Carbonell Díaz
Yuri Berchiche Izeta
51′ 58′ Jonathan Ñíguez Esclápez
Alejandro Berenguer Remiro66′
46′ Jorge Moltó Miró
Unai López Cabrera66′
Juan Antonio Casanova Vidal
Jon Morcillo Conesa46′
88′ Ángel López Pérez
Mikel Vesga Arruti45′
67′ Mourad Daoudi El Ghezouani
Asier Villalibre Molina  53′ 82′
58′ Julián Cerdá Vicente
Oihan Sancet Tirapu46′
Alejandro Satoca Borja
Unai Simón Mendibil
Víctor Revert Espí
Ander Capa Rodríguez82′
58′ José Solbes Jordà
Iñigo Córdoba Querejeta
Javier Antón Gaspar
Raul Garcia Escudero46′
58′ 72′ Ali Diakité
Daniel García Carrillo66′
80′ Alberto Rubio Serna
Ibai Gomez Perez
67′ Jonathan Mejía Ruiz
Unai Vencedor París
46′ Manuel Raillo Arenas
Iker Muniain Goñi46′

Iñaki Williams Arthuer66′  78′

Zespół Athletic Bilbao był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze CD Alcoyano obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.