Castellón - RCD Mallorca 1-0 (1-0). Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda División

W spotkaniu 35. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 kwietnia, drużyna Castellónu wygrała z RCD Mallorca 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej.

35. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-17 16:00 | Stadion: Nou Estadi Castalia | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
CD Castellón
Real Club Deportivo Mallorca
1
0
Juanto 24'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu RCD Mallorca.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Castellónu w 24. minucie spotkania, gdy Juanto zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Jamelli.

Między 26. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Castellónu.

Na murawie, jak to często zdarzało się RCD Mallorca w tym sezonie, pojawił się Braian Cufré, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 57. minucie Briana Olivána. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Víctor Mollejo zastąpił Cardonę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca: Salvie Sevilli w 71. i Braianowi Cufrému w 77. minucie. Kibice Castellónu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luísa Gustava. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Arturo Molina. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Manuel Reina Rodríguez
33′ Adrián Lapeña Ruiz
Joan Sastre Vanrell57′
Rafael Gálvez Cerillo
Martin Valjent42′
Carlos Javier Delgado Rodríguez
Antonio José Raíllo Arenas90′
90′ Víctor García Marín
Brian Oliván Herrero57′
85′ César Díaz Martínez
Salvador Sevilla López71′
26′ 79′ Arturo Molina Tornero
Víctor Mollejo Carpintero57′
Yann Yves Laurent Bodiger
Murilo De Souza Costa70′
90′ Jorge Fernández Lucas
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria70′
90′ Rubén Díez Adán
Daniel José Rodríguez Vázquez
 24′ 85′ Juan Tomás Ortuño Martínez
Álvaro Giménez Candela
Álvaro Campos Estellés
Miquel Parera Pizá
90′ Iago Indias Fernández
Jorge Ruiz Ojeda
Javier Moyano Lujano
Braian Ezequiel Cufré57′ 77′
85′ Joseba Muguruza Bengoa
Aleix Febas Pérez70′
79′ 86′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Iddrisu Baba Mohammed
Marc Mateu Sanjuán
Luka Romero Bezzana
90′ Carles Salvador Vidal
Marc Cardona Rovira57′
85′ David Cubillas Peña
Jordi Mboula Queralt70′
Soriano Casas Jonathan
Aleksandar Trajkovski

Jedenastka RCD Mallorca miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy RCD Mallorca otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.