Burgos Club de Futbol, S.A.D. - Málaga CF 1-0 (0-0). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Burgos CF zwyciężył z Málaga CF 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal El Plantio.

W  spotkaniu 1. kolejki  LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Burgos CF zwyciężył  z Málaga CF  1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal El Plantio.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Burgos CF wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 45. minucie Fran Sol został zmieniony przez Aleksa Gallara.

Juan Artola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burgos CF, zdobywając bramkę w 62. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Fran Garcia.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pabla Valcarcego z Burgos CF, a w 71. minucie Aleiksa Febasa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Burgos CF postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Miki Munoz wszedł Borja Gonzalez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Burgos CF utrzymać prowadzenie. W 78. minucie kartkę dostał Grego Sierra z drużyny Burgos CF.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w zespole Burgos CF doszło do zmiany. Saul Berjon wszedł za Juana Artolę. Trener Málaga CF postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Jonasa Ramalha i na pole gry wprowadził napastnika Lorenza Zunigę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 90. minucie w zespole Burgos CF doszło do zmiany. Javi Lopez wszedł za Pabla Valcarcego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Burgos CF obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Burgos CF w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Málaga CF wymienił pięciu graczy.