Burgos CF - UD Las Palmas 0-0. Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División

20 września na Estadio Municipal de El Plantío odbył się pojedynek 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Burgosu i Las Palmas. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 5 437 widzów.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-09-20 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Widzów: 5437 | Arbiter: Iván Caparrós Hernández
Burgos CF
UD Las Palmas
0
0

Drużyna Burgosu przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Álvara Lemosa z Las Palmas, a w 26. minucie José Matosa z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie Ernesto Gómez został zastąpiony przez Miki Muñoz. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Las Palmas postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Pejiña i na pole gry wprowadził napastnika Adalberta Peñarandę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 68. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Burgosu: José Matos, Álex Alegría, Unai Elgezabal, Juanma García, na ich miejsce weszli: Álvaro Rodríguez, Guillermo Fernández, Roberto Alarcón, Riki Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alberta Moleira, Jonathana Viery, Jeségo zajęli: Óscar Pinchi, Óscar Clemente, Claudio.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Adalbertowi Peñarandzie z zespołu gości. Była to 88. minuta meczu.

Eric Curbelo de la Fe
26′ 68′ José Joaquín Matos García
Sergi Cardona Bermúdez
89′ Unai Elgezabal Udondo
Francisco Jesús Crespo García61′
36′ Ernesto Gómez Muñoz
Enzo Loiodice
Saúl Berjón Pérez
Omenuke Mfulu
Andrés José Rodríguez Gaitán
Alberto Moleiro González70′
90′ Juan Manuel García García
Jesé Rodríguez Ruiz90′
68′ Alexander Alegría Moreno
Jonathan Viera Ramos70′
José Antonio Caro Díaz
Álvaro Vallés Rosa
68′ Álvaro Rodríguez Pérez
Saúl Basilio Coco-Bassey Oubiña
Miguel Zabaco Tomé
José Alejandro Suárez Suárez
89′ Roberto Alarcón González
Óscar Clemente Mues70′
36′ Miguel Muñoz Mora
Fabio González Estupiñan
90′ Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Benito Ramírez del Toro
Gregorio Sierra Pérez
Unai Veiga González
Eneko Undabarrena Ubillos
Óscar Francisco García Quintela70′
68′ Guillermo Fernández Hierro
Claudio Mendes Vicente90′
Claudio Medina Ricoy
Rafael Sebastián Mújica García

Adalberto Peñaranda Maestre61′ 88′

Armando Sadiku

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Burgosu, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedenastka Burgosu wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.