Burgos CF - SD Amorebieta 2-2 (2-1). Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda División

W starciu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 31 grudnia, jedenastka Burgosu zremisowała z Amorebietą 2-2 (2-1). Mecz na Estadio Municipal de El Plantío obejrzało 10 277 widzów.

22. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-12-31 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Widzów: 10277 | Arbiter: José Antonio López Toca
Koldo Obieta 35',81'

Zespół Amorebiety przed meczem zajmował 20. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Burgosu otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Guillermo Fernández. W zdobyciu bramki pomógł Juanma García.

Drużyna Amorebiety ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie pokonał bramkarza Pablo Valcarce. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Juanma García.

W 29. minucie za Gaizkę Larrazabala wszedł Mikel Zarrabeitia.

Zawodnicy Amorebiety odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Koldo Obieta. Asystę przy golu zaliczył Iker Seguín.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Burgosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Eneko Undabarrena, a murawę opuścił Andy. Trener Amorebiety postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Mikela Álvara i na pole gry wprowadził napastnika Ikera Unzuetę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 46 minut, jednak zespół Amorebiety doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Koldo Obieta. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie Burgosu za José Matosa wszedł Roberto Alarcón, a w zespole Amorebiety Gorka Guruzeta zmienił Íñiga Orozca.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Iker Seguín Cid
 21′ Pablo Valcarce Vidal
Aitor Arregi Arrieta
88′ José Joaquín Matos García
Mikel Álvaro Salazar76′
70′ Andrés José Rodríguez Gaitán
Álvaro Peña Herrero
Unai Elgezabal Udondo
Iker Bilbao Mendiguren
 15′ 76′ Guillermo Fernández Hierro
Gorka Guruzeta Rodríguez88′
70′ Juan Manuel García García
Koldo Obieta Alberdi  35′, 81′
Alfonso Herrero Peinador
Mikel Saizar Soroa
88′ Roberto Alarcón González
Íñigo Orozco Andonegi88′
70′ Saúl Berjón Pérez
Iker Unzueta Arregui76′
70′ Eneko Undabarrena Ubillos
Mikel Zarrabeitia Ipiña29′
76′ Alexander Alegría Moreno

Claudio Medina Ricoy

Przewaga jedenastki Burgosu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Amorebiety wykorzystała wszystkie zmiany.