Burgos CF - RCD Espanyol Barcelona 0-2 (0-0). Puchar Króla

6 stycznia na Estadio Municipal de El Plantío odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Burgosu a Espanyolu Barcelona. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Espanyolu Barcelona 2-0, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 850 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-06 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Widzów: 850 | Arbiter: José Antonio López Toca
Burgos CF
RCD Espanyol Barcelona
0
2
Wu Lei 57'
Max Svensson 90'

Od pierwszych minut drużyna Espanyolu Barcelona zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Burgosu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Burgosu postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Leonarda Pisculichiego i na pole gry wprowadził napastnika Juanmę Garcíę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Burgosu doszło do zmiany. Rubén Lobato wszedł za Álvara Rodrígueza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w 57. minucie spotkania, gdy Wu Lei strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Dídac Vilá.

W 64. minucie za Matíasa Vargasa wszedł Vadillo. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Espanyolu Barcelona: Nico Melamed, Fran Mérida, Wu Lei, Fernando Calero, na ich miejsce weszli: Álex López, Jofre Carreras, Max Svensson, Keidi Bare. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Unaiego Elgezabala, Guillerma Fernándeza, Eneka Undabarreny zajęli: Galder Cerrajería, Claudio Medina, Miki Muñoz. Jedyną kartkę w meczu dostał Galder Cerrajería z Burgosu. Była to 86. minuta pojedynku.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Espanyolu Barcelona, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Max Svensson.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Oier Olazabal
56′ Álvaro Rodríguez Pérez
Dídac Vilá Rosselló
72′ Unai Elgezabal Udondo
Francisco Perez Merida74′
Saúl Berjón Pérez
Lei Wu  57′ 85′
56′ Leonardo Nicolás Pisculichi
Matías Ezequiel Vargas Martín64′
Javier Gómez Castroverde
Pol Lozano Vizuete
72′ Eneko Undabarrena Ubillos
Nicolás Melamed Ribaudo74′
72′ Guillermo Fernández Hierro
Víctor Campuzano Bonilla
Óscar López Arboleas
Joan García Pons
Ryan David Leak
Óscar Gil Regaño
56′ Rubén Lobato Cabal
Ricard Pujol Amat
72′ 86′ Galder Cerrajería López
Keidi Bare85′
72′ Miguel Muñoz Mora
Alejandro López Moreno74′
Iago Faria de Souza Almeida
Óscar Melendo Jiménez
56′ Juan Manuel García García
Álvaro Vadillo Cifuentes64′
72′ Claudio Medina Ricoy
Jofre Carreras Pagès74′

Max Svensson Río85′  90′

Drużyna Espanyolu Barcelona była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Burgosu przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.