Burgos CF - Malaga Club de Futbol 3-0 (1-0). Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División

27 listopada na Estadio Municipal de El Plantío odbył się pojedynek 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Burgosu i Malaga CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Burgosu 3-0. Na stadionie zasiadło 7 246 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-11-27 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Widzów: 7246 | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Burgos CF
Malaga Club de Futbol
3
0
Pablo Valcarce 17',67'
Juanma García 61'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Burgosu przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to jedenastka Malaga CF zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Burgosu w 17. minucie spotkania, gdy Pablo Valcarce zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Álvaro Rodríguez.

Jedyną kartkę w meczu dostał Álvaro Rodríguez z zespołu gospodarzy. Była to 25. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Burgosu.

W 53. minucie Antoñín Cortés zastąpił Roberta Fernándeza. W tej samej minucie trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jairo Samperio, a murawę opuścił Paulino.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juanma García wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burgosu, strzelając kolejnego gola w 61. minucie starcia.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pablo Valcarce z Burgosu. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ismael Gutiérrez, Kevin Villodres, a na ich miejsce weszli Alberto Escassi, Brandon Thomas.

A trener Burgosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Alarcóna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ernesto Gómez. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Daniel Martín Fernández
25′ Álvaro Rodríguez Pérez
Víctor Gómez Perea
81′ Aitor Córdoba Kerejeta
Mathieu Peybernes
Gregorio Sierra Pérez
David Rodríguez Lombán
José Joaquín Matos García
Javier Jiménez Moreno81′
87′ Miguel Muñoz Mora
Alberto Escassi Oliva72′
Raúl Navarro del Río
Paulino De la Fuente Gómez53′
Unai Elgezabal Udondo
Antonio Cortés Heredia53′
73′ Ernesto Gómez Muñoz
Genaro Rodríguez Serrano
 17′, 67′ 88′ Pablo Valcarce Vidal
Brandon Thomas Llamas72′
 61′ 81′ Juan Manuel García García
Andrés Carlos Caro Serrano
73′ Roberto Alarcón González
Ismael Casas Casado
81′ Andrés José Rodríguez Gaitán
Braian Ezequiel Cufré81′
87′ Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Roberto Fernández Jaén53′
88′ Eneko Undabarrena Ubillos
Ismael Gutiérrez Montilla72′
81′ Alexander Alegría Moreno
Daniel Lorenzo Guerrero
Guillermo Fernández Hierro
Jairo Samperio53′
Claudio Medina Ricoy
Hicham Boussefiane

Kevin Villodres Medina72′

Sędzia nie ukarał zawodników Malaga CF żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.