Burgos CF - CD Lugo 1-1 (1-1). Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División

17 października na Estadio Municipal de El Plantío odbyło się spotkanie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Burgosu i Lugo. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 6 352 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-17 18:15 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Widzów: 6352 | Arbiter: Rafael Sánchez López
Burgos CF
CD Lugo
1
1
Grego Sierra 8'
José Carrillo 39'

Zespół Burgosu przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Grego Sierra wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burgosu, strzelając gola w ósmej minucie meczu. Asystę zaliczył Saúl Berjón.

W 32. minucie kartkę dostał Andy, zawodnik Burgosu.

Piłkarze Lugo odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się José Carrillo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Między 43. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Lugo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Diego Alendego z Lugo, a w 57. minucie Miki Muñoz z drużyny przeciwnej. W 62. minucie Chris Ramos został zmieniony przez Iriome'a.

W 63. minucie w jedenastce Lugo doszło do zmiany. Carlos Pita wszedł za Diego Alendego. W tej samej minucie na murawie pojawił się Raúl Navarro z Burgosu, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Miki Muñoz. Między 63. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Burgosu: Álex Alegría, Pablo Valcarce, Grego Sierra, na ich miejsce weszli: Guillermo Fernández, Juanma García, Riki Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oresta Lebedenki, José Carrilla zajęli: Ricard Sánchez, Manu Barreiro.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Álvaro Rodríguez z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Fernando Seoane, a murawę opuścił Hugo Rama. W drugiej połowie nie padły gole.

Eduard Campabadal Claros44′
 8′ 75′ Gregorio Sierra Pérez
Diego Alende López50′ 63′
Unai Elgezabal Udondo
Juan Antonio Ros Martínez
57′ 63′ Miguel Muñoz Mora
Orest Lebedenko63′
79′ Álvaro Rodríguez Pérez
Hugo José Rama Calviño81′
69′ Pablo Valcarce Vidal
Josep Señé Escudero
Saúl Berjón Pérez
Xavier Torres Buigues43′
José Joaquín Matos García
Gerard Valentín Sancho
32′ Andrés José Rodríguez Gaitán
José Ángel Carrillo Casamayor  39′ 74′
69′ Alexander Alegría Moreno
Christopher Ramos de la Flor62′
José Antonio Caro Díaz
Julen Fernández Díaz
Francisco García Solsona
Ricard Sánchez Sendra63′
63′ Raúl Navarro del Río
Carlos Pita González63′
75′ Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Fernando Seoane Antelo81′
Eneko Undabarrena Ubillos
Manuel Barreiro Bustelo74′
69′ Guillermo Fernández Hierro
José Luis Moreno Barroso
69′ Juan Manuel García García

Ernesto Gómez Muñoz

Claudio Medina Ricoy

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Burgosu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.