Bergantiños FC - CD Tudelano 2-0 (1-0). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio As Eiroas w Carballo odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Bergantiños FC a Tudelano. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bergantiños FC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 700 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 18:30 | Stadion: Estadio As Eiroas | Widzów: 700 | Arbiter: Alfonso Vicente Moral
Bergantiños FC
CD Tudelano
2
0
Uxío da Pena 33'
Yelco Alfaya 90'

Od pierwszych minut drużyna Bergantiños FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tudelano była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Uxío da Pena wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bergantiños FC, zdobywając bramkę w 33. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bergantiños FC.

W 57. minucie za Vassiego wszedł Alain Ribeiro. Niedługo później trener Bergantiños FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Lópeza. Na boisko wszedł Antón Concheiro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Álex Boedo został zmieniony przez Yelca Alfayę, co miało wzmocnić jedenastkę Bergantiños FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matíasa Chavarríę na Santiego Samanesa. W 72. minucie w zespole Tudelano doszło do zmiany. Rodrigo Sanz wszedł za Ivána Cabelluda. W 79. minucie Iván Elena został zmieniony przez Áleksa Gualdę, co miało wzmocnić drużynę Tudelano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Uxía da Penę na Antóna Escobara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bergantiños FC w 90. minucie spotkania, gdy Yelco Alfaya strzelił drugiego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Christian Vassilakis García57′
70′ Alejandro Boedo Varela
Aitor Aranzabe Etxabe
Diego Garcia Uzal
Iván Elena Hervás79′
Jorge Cano Bermúdez de Castro
Aitor González Ramírez
70′ Carlos López Vila Sánchez
Matías Nicolás Chavarría72′
 33′ 82′ Uxío da Pena Gutiérrez
Yasim Iribarren Es-snibi
70′ Antón Concheiro Martínez
Alejandro Gualda Jardón79′
70′  90′ Yelco Alfaya Magdaleno
Alain Ribeiro De Aguiar57′
82′ Antón Escobar Tapias
Diego Royo Arellano

Santiago Samanes Bonito72′

Rodrigo Sanz Garro72′

Jedenastka Bergantiños FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.