Amorebieta - Real Sociedad II 1-2 (0-1). Liga hiszpańska - 12. kolejka Segunda División

24 października na Instalaciones de Lezama Campo 2 w Lezamie odbył się mecz 12. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Amorebiety i Realu Sociedad II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Sociedad II 2-1. Na stadionie zasiadło 996 widzów.

12. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-10-24 14:00 | Stadion: Instalaciones de Lezama Campo 2 | Widzów: 996 | Arbiter: Daniel Jesús Trujillo Suárez
Xeber Alkain 83'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 21. i 17. zespół Segunda División.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 31. minucie Imanol Ezkurdia został zastąpiony przez Crista.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Realu Sociedad II otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Karrikaburu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Sociedad II.

Drugą połowę zespół Amorebiety rozpoczął w zmienionym składzie, za Kolda Obietę wszedł Íñigo Orozco. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Real Sociedad II: Xeberowi Alkainowi w 52. i Urkowi Gonzálezowi w 59. minucie.

Kibice Amorebiety nie mogli już doczekać się wprowadzenia Asiera Etxaburu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Olaetxea. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 67. minucie Gorka Guruzeta został zmieniony przez Álvara Peñę, a za Ikera Bilbao wszedł na boisko Mikel Álvaro, co miało wzmocnić zespół Amorebiety. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karrikaburu na Andera Martína oraz Sangallego na Ikera Kortajarenę. W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Íñigowi Orozcowi z jedenastki Amorebiety.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad II w 83. minucie spotkania, gdy Xeber Alkain zdobył drugą bramkę. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Olasagasti.

Po chwili trener Realu Sociedad II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Javi Martón, a murawę opuścił Jon Magunacelaya. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole Realu Sociedad II za Xebera Alkaina wszedł Näis Djouahra, a w drużynie Amorebiety Óscar Gil zmienił Amorrortu.

Mimo że jedenastka Amorebiety nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 83 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Amorrortu. Asystę zanotował Asier Etxaburu.

Drużynie Amorebiety zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Realu Sociedad II.

Jérémy Demian Blasco
86′ Óscar Gil Osés
Luca Sangalli Fuentes69′
67′ Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Jon Ander Olasagasti Imizcoz
74′ Iker Bilbao Mendiguren
Peter Pokorný
Mikel San Jose
Xeber Alkain Mitxelena  83′ 52′ 86′
67′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Jon Karrikaburu Jaimerena  45′ 69′
46′ Koldo Obieta Alberdi
Daniel Garrido Peña
74′ Mikel Álvaro Salazar
Iker Kortajarena Canellada69′
67′ Asier Etxaburu Diz
Roberto López Alcaide
Gorka Larrucea Arrien
Näis Djouahra86′
67′ Álvaro Peña Herrero
Ander Martín Odriozola69′
Iker Seguín Cid
Javier Martón Ansó86′
86′  90′ Iker Amorrortu Andrinúa

46′ 78′ Íñigo Orozco Andonegi

Piłkarze Amorebiety dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.