Algeciras CF - CD Unionistas de Salamanca CF 1-2 (0-2). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio Nuevo Mirador odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Algecirasu a Salamancy. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Salamancy 2-1, który wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 3,400 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Mirador | Widzów: 3400 | Arbiter: Antonio Sánchez Sánchez
Rayco Rodríguez 8',18'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Salamancy otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Rayco Rodríguez.

Zespół Algecirasu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 18. minucie Rayco Rodríguez ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Algecirasu wyszła w zmienionym składzie, za José Perisa, Miguela Campañę, Alberta Villapalosa weszli Ferni, Roni, Álvaro Romero. Także drużyna Salamancy rozpoczęła w zmienionym składzie, za De la Navę, Pitu Doncela weszli Héctor Nespral, Pablo Espina. Między 47. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Trener Salamancy postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mandiego wszedł Luis Acosta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Salamanca: Edu Cortinie w 63. i Crisowi Montesowi w 65. minucie. W tej samej minucie w jedenastce Salamancy doszło do zmiany. De Miguel wszedł za Edu Cortinę.

W 66. minucie Cris Montes został zmieniony przez Borję Herrerę. Między 81. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia bramkę kontaktową zdobył Álvaro Romero.

Minutę później sędzia pokazał kartkę Héctorowi Nespralowi, piłkarzowi gości. Zespołowi Algecirasu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Salamancy.

Salvador de la Cruz Pastor
46′ José Gabriel Peris Sornosa
Jorge Mier Martínez
46′ Alberto Villapalos Muñoz
Manuel Sánchez García
83′ José Mena Rodríguez
Constancio Ramiro Mayor Ruiz
Tomás Sánchez Mesa
José Salinas Morán
47′ Álvaro Leiva Alemany
Eduardo Cortina García63′ 65′
Víctor López Ibáñez
Rayco Rodríguez Medina  8′, 18′
46′ Miguel Ángel Campaña Navarro
Cristian Montes López65′ 66′
Jordi Figueras Montel
Armando Sosa Peña62′
53′ 75′ Iván Turrillo Caballero
Roberto Doncel García46′
89′ Nicolás van Rijn Portabella
Leslie Adeniah
75′ Javier Duarte Egea
Héctor Fernández Fernández-Nespral46′ 90′
83′ Borja Fernandez Fernandez
Jesús De Miguel Alameda65′
46′ Rubén Fernández Serrano
Pablo César Espina Ordoñez46′
46′  90′ 81′ Álvaro Romero Morillo

46′ 61′ David González Gómez

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.