Albacete Balompié - Real Saragossa 1-0 (1-0). Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda División

22 stycznia na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbył się pojedynek 22. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Betis i Saragossy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Betis 1-0.

22. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-01-22 21:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: Rubén Ávalos Barrera
Albacete Balompié
Real Saragossa
1
0
Manu Fuster 26'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Realu Betis wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Realu Betis zdobył z karnego Manu Fuster w 26. minucie. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Juan Narváez, zawodnik Saragossy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Betis.

Trener Realu Betis postanowił bronić wyniku. W 49. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Karima Azamouma wszedł Jean Sepp, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Realu Betis utrzymać prowadzenie. A trener Saragossy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriána. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sergio Bermejo.

W 62. minucie Gabriel Fernández został zastąpiony przez Álex Alegríę. W 67. minucie Alberto Benito został zmieniony przez Álvara Arroya, a za Álvara Peñę wszedł na boisko Tana, co miało wzmocnić drużynę Realu Betis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Zanimacchię na Ivana Azóna oraz Francha Gracię na Jamesa Omonigho. W 82. minucie czerwoną kartkę obejrzał Álvaro Arroyo, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Cristian Darío Álvarez
67′ Alberto Benito Correa
Carlos Martín Vigaray25′ 85′
Flavien-Enzo Boyomo
Alejandro Francés Torrijo19′
Nicolás Ezequiel Gorosito
Jair Amador Silos
85′ Francisco García Solsona
Carlos Nieto Herrero
Carlos Isaac Muñoz Obejero
Íñigo Eguaras Álvarez
85′ Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Luca Zanimacchia73′
13′ 49′ Karim Azamoum
Francho Serrano Gracia73′
 26′ (k.) Manuel Fuster Lázaro
Juan José Narváez Solarte40′
67′ Álvaro Peña Herrero
Gabriel Matías Fernández Leites62′
Roman Zozulja
Sergio Bermejo Lillo62′
Bernabé Barragán Maestre
Juan Carlos Azón Marco
67′ 82′ Álvaro Arroyo Martínez
Álvaro López Ratón
85′ Diego Caballo Alonso
Francisco Javier Atienza Valverde
Javier Jiménez García
Álvaro Tejero Sacristán
49′ Jean Jules Sepp Mvondo
Adrián González Morales62′
Nahuel Arroyo Mazorra
Gaizka Larrazabal Goikoetxea85′
85′ Pape Maly Diamanka
James Omonigho Igbekeme73′
67′ Pedro Tanausú Domínguez Placeres
Alberto Zapater Arjol
Diego Cortés Vargas
Alexander Alegría Moreno62′
Emiliano Gómez Dutra
Ivan Azón Monzón73′

Drużyna Saragossy miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Realu Betis, a zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.