Albacete Balompié - Racing Club de Ferrol 2-1 (0-1,1-1). Puchar Króla

30 listopada na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbył się mecz rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Realu Betis a Racinga Ferrol. Pojedynek zakończył się po dogrywce zwycięstwem Realu Betis 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,250 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 21:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Widzów: 1250 | Arbiter: Sergiu Claudiu Muresan
Álex López 43'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu sędzia ukarał kartką Andreu Arasę, piłkarza gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Racinga Ferrol w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Álex López.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Jordi Sánchez z Realu Betis. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Racinga Ferrol.

Na drugą połowę jedenastka Realu Betis wyszła w zmienionym składzie, za Nanda Garcíę wszedł Diego Johannesson. W 61. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Èric Montes.

W 65. minucie za Yaga Tabordę wszedł Kevin Presa. Chwilę później trener Racinga Ferrol postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Áleksa Lópeza wszedł Miguel Loureiro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Betis: Emiliano Gómez, Andreu Arasa, Jordi Sánchez, na ich miejsce weszli: Dani González, Fran Álvarez, Manu Fuster. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nathana, Yefersona Quintany, Luisa Chacóna zajęli: David Rodríguez, Íñigo Alayeto, Jon García.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Miguel Loureiro z jedenastki gości. Była to 90. minuta spotkania.

Diego Rivas Rego
4′ 80′ Andreu Arasa Fort
Yago Taborda Costa Gomes65′
Rafael Gálvez Cerillo
David Castro Pazos
Flavien-Enzo Boyomo
Yeferson Agustín Quintana Alonso80′
110′ Julio Alonso Sosa
Fernando Pumar Prieto
 61′ (k.) 103′ Èric Montes Arce
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
46′ Fernando García Puchades
Luis Rodríguez Chacón80′
103′ Sergi García Pérez
Alejandro López Sánchez  43′ 66′
David Del Pozo Guillén
Héber Pena Picos
75′ Emiliano Gómez Dutra
Nathan Palafoz de Sousa80′
44′ 90′ Jordi Sánchez Ribas
Juan Bautista Viacava Caviglia94′
Bernabé Barragán Maestre
Gianfranco Gazzaniga Farías
Mohamed Djetei Camara
Joan Salvà Bonet
46′ Diego Johannesson Pando
Alfonso Candelas Fernández
103′ Marc Llinares Barragán
Enrique Fornos Domínguez
Pau Resta Tell
Jon García Herrero80′
80′ Francisco Javier Álvarez Rodríguez
Miguel Loureiro Ameijeda66′ 90′
90′ Manuel Fuster Lázaro
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
103′ Sergio Maestre García
Daniel Nieto94′
Rubén Martínez Granja
Kevin Presa Duarte65′
Luis Roldán López
Íñigo Alayeto Martínez80′
75′  117′ Daniel González Flores
José Luis Gómez Pérez

David Rodríguez Sánchez80′

W 94. minucie Juan Viacava został zmieniony przez Daniego Nietę, co miało wzmocnić drużynę Racinga Ferrol. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergiego Garcíę na Marca Llinaresa oraz Èrica Montesa na Sergiego Maestre'a. W 110. minucie arbiter pokazał kartkę Juliowi Alonsowi z Realu Betis.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Betis w 117. minucie spotkania, gdy Dani González strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Diego Johannesson.

Dogrywkę wygrała drużyna gospodarzy która zdobyła jedną bramkę.

Jedenastka Realu Betis była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Racinga Ferrol pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po sześciu graczy.