Albacete Balompié - FC Cartagena 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 30. kolejka Segunda División

W starciu 30. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 22 marca, drużyna Realu Betis wygrała z Cartageną 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Carlos Belmonte w Albacete.

30. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-22 19:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
Albacete Balompié
FC Cartagena
2
0
Alfredo Ortuño 21'
D. Torres 57'

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 22. i 20. drużyna Segunda División.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Cartagenej wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał José Jurado z Cartagenej. Była to 14. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ortuño wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Betis , zdobywając bramkę w 21. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Álvaro Jiménez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Betis.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Realu Betis, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik na 2-0 podwyższył Daniel Torres. Bramka padła po podaniu Ortuña.

W 67. minucie Delmás został zmieniony przez Nacha Gila. W tej samej minucie José Jurado został zmieniony przez Antoñita, co miało wzmocnić zespół Cartagenej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Zozulję na Pape'a Diamankę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cartagena: Davidowi Forniésowi w 77. i Antoñitowi w 80. minucie.

W tej samej minucie w jedenastce Cartagenej doszło do zmiany. Berto Cayarga wszedł za Pabla De Blasisa. Chwilę później trener Realu Betis postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Manu Fustera wszedł Diego Caballo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Realu Betis utrzymać prowadzenie. W 86. minucie Elady Zorrilla został zmieniony przez Edwarda Sutherlanda, co miało wzmocnić jedenastkę Cartagenej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Torresa na Jeana Seppa oraz Álvara Jiméneza na Álvara Peñę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Jean Sepp, piłkarz Realu Betis. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

David Forniés Aquilino77′
88′ Álvaro José Jiménez Guerrero
Ramon Azeez
 57′ 88′ Daniel Alejandro Torres Rojas
Pablo Ezequiel De Blasis80′
82′ Manuel Fuster Lázaro
José Ángel Jurado de la Torre14′ 67′
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Eladio Zorrilla86′
 21′ Alfredo Ortuño Martínez
Cristian López Santamaría
73′ Roman Zozulja
David Andújar Jiménez
82′ Diego Caballo Alonso
Uriel Jové Balero
Javier Jiménez García
Carlos David Moreno Hernández
88′ 90′ Jean Jules Sepp Mvondo
Antonio Jesús Regal Angulo67′ 80′
73′ Pape Maly Diamanka
Alberto Cayarga Fernández80′
Pedro Tanausú Domínguez Placeres
Pablo Clavería Herráiz
88′ Álvaro Peña Herrero
Ignacio Gil de Pareja Vicent67′
Diego Cortés Vargas
Kleandro Lleshi
Cedric Wilfried Teguia Noubi
Edward Campbell Sutherland86′

Drużyna Realu Betis zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Cartagenej przyznał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.