Águilas FC - UD Almería 1-1 (0-1,1-1) rzuty karne 3-5. Puchar Króla

30 listopada na Estadio El Rubial odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Águilas FC a Almeríi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Almeríi, który wywalczyła awans wygrywając serię rzutów karnych 5-3. Na stadionie stawiło się 950 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-11-30 21:00 | Stadion: Estadio El Rubial | Widzów: 950 | Arbiter: Saúl Ais Reig
Juan Villar 32'

Już w pierwszych minutach jedenastka Águilas FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Almeríi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Juan Villar.

W 38. minucie Deimantas Petraviczius został zastąpiony przez Kalu Uchego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almeríi.

Zawodnicy Águilas FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie Kalu Uche wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Amour Loussoukou.

W 59. minucie kartką został ukarany Javi Robles, piłkarz Almeríi. Trener Águilas FC postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Carlosa Joségo i na pole gry wprowadził napastnika Mamadou Cellou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie regulaminowego czasu gry sędzia przyznał kartkę Amourowi Loussoukou z jedenastki gospodarzy.

W 79. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Samú Costa spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. W 81. minucie Juan Villar został zmieniony przez Umara Sadiqa, a za Dyega Sousę wszedł na boisko Largie Ramazani, co miało wzmocnić jedenastkę Almeríi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amoura Loussoukou na Áleksa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Samuel de Almeida Costa 79′ (k.)
74′ Iñigo Barrenetxea García
Juan Villar Vázquez  32′ 81′
78′ 90′ Amour Loussoukou
Arvin Appiah66′
Ramón Árcas Cárdenas
José Javier Robles Belmonte59′ 66′
75′ Carlos José López García
Arnau Puigmal Martínez66′
38′ Deimantas Petraviczius
César de la Hoz López119′
74′ Dinko Trebotić
José Carlos Lazo Romero66′
75′ Mamadou Cellou Diallo
Francisco Portillo Soler66′
90′ Alejandro José Pérez López
Alejandro Pozo Pozo
38′  58′ 120′ Kalu Uche
Francisco José Sánchez Rodríguez66′
Destiny Asosa Okuns Okpaka
Raul Caballero Ramírez

Largie Ramazani87′

Umar Sadiq Mesbah81′

W 119. minucie w zespole Almeríi doszło do zmiany. César de la Hoz wszedł za Srđana Babicia. W doliczonej pierwszej minucie dogrywki sędzia pokazał kartkę Kalu Uchemu, zawodnikowi gospodarzy.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek jedenastka Almeríi pokonała piłkarzy Águilas FC 5-3.

Przewaga jedenastki Águilas FC w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy Águilas FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Águilas FC wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła sześciu graczy.