AD Unión Adarve Barrio del Pilar - CD Lugo 2-2 (1-2,2-2) rzuty karne 3-4. Puchar Króla

2 grudnia na Centro Deportivo Municipal Vicente del Bosque w Madrycie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami AD Unión Adarve Barrio del Pilar a Lugo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lugo, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-3. Na stadionie zasiadło 350 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-02 20:15 | Stadion: Centro Deportivo Municipal Vicente del Bosque | Widzów: 350 | Arbiter: Daniel Jesús Trujillo Suárez
Manu Barreiro 40'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu piłkarze AD Unión Adarve Barrio del Pilar nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie bramkę zdobył Álvaro Portero.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Joselu. Przy zdobyciu bramki pomógł Canella.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugo w 40. minucie spotkania, gdy Manu Barreiro zdobył z karnego drugą bramkę.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Dani Vidal, piłkarz gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W tej samej minucie Álvaro Portero po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-2. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rafael Salama.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AD Unión Adarve Barrio del Pilar: Nachowi Magantowi w 60. i Álvarowi Mayordze w 65. minucie. W 69. minucie Carlos Torrado został zmieniony przez Edu Campabadala. W tej samej minucie trener Lugo postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Daniego Vidala. Na boisko wszedł Hugo Rama, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener AD Unión Adarve Barrio del Pilar postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Nacha Maganta i na pole gry wprowadził napastnika Albura. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 83. minucie Canella został zmieniony przez Luisa Castro, a za Iriome'a wszedł na boisko Jaume Cuéllar, co miało wzmocnić jedenastkę Lugo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jesúsa Cruza na Íker Liaña. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Alberto Rodríguez Martín
99′ Rafael Luis Salama Castillo
Andrés Lopéz Gallo
65′ Álvaro Mayorga Eraña
Roberto Canella Suárez83′
90′ Jesús Muñoz Cruz
Iriome González González83′
Ignacio Tellechea Pacheco
Francisco Sebastián Moyano Jiménez
Fernando Calleja Revilla
Carlos Pita González
60′ 74′ Ignacio Maganto Pérez
Daniel Vidal Martínez49′ 69′
118′ Álvaro Montejo Calleja
José Luis Moreno Barroso  34′
 29′, 49′ 102′ Álvaro Portero Díez
Alejandro Fidalgo González
118′ Julio Cidoncha Fernández
Nicolás Manteiga Pereira
90′ Íker Liaño Gutiérrez
Jaume Albert Cuéllar Mendoza83′
Channarong Promsrikaew
Hugo José Rama Calviño69′
74′ Alberto Alburquerque Reus
Leandro Antonetti
102′ Silvano Nater Carungal
José Ángel Carrillo Casamayor
Jeong-Hwan Park
David Rojo Toba
Enrique Nicolás Sánchez Flores Casanova

W 99. minucie arbiter przyznał kartkę Rafaelowi Salamie z AD Unión Adarve Barrio del Pilar. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole AD Unión Adarve Barrio del Pilar doszło do zmiany. Silvano Nater wszedł za Álvara Portera.

W 118. minucie w jedenastce AD Unión Adarve Barrio del Pilar doszło do zmiany. Julio Cidoncha wszedł za Álvara Monteja.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna Lugo pokonała zawodników AD Unión Adarve Barrio del Pilar 4-3. Więcej szczęścia miał Carlos Pita z zespołu Lugo, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego drużyna wygrała.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze AD Unión Adarve Barrio del Pilar obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany.