AD San Juan - UD San Sebastián de los Reyes 1-2 (1-1). Puchar Króla

1 grudnia na Estadio San Juan w Pampelunej odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami AD San Juan a UD San Sebastián. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem UD San Sebastián 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 250 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-12-01 20:00 | Stadion: Estadio San Juan | Widzów: 250 | Arbiter: Sergio Usón Rosel
Oier Retegui 73' (samob.)

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie za Gonzala Llerenę wszedł Franck Fomeyem.

W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Adriánowi Recaldemu z jedenastki gospodarzy. W 24. minucie w zespole AD San Juan doszło do zmiany. Álvaro Mata wszedł za Mikela Arbeloa.

W tym czasie zawodnicy UD San Sebastián nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Eneko Jauregi. Sytuację bramkową stworzył Jime.

Piłkarze AD San Juan otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 36. minucie Iñigo Burusco wyrównał wynik meczu.

W 37. minucie kartką został ukarany Jime, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Między 46. a 68. minutą, boisko opuścili zawodnicy UD San Sebastián: Mario González, Javier Rueda, Jime, na ich miejsce weszli: Carlos Portero, Borja Sánchez, Raúl Hernández. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aritza Zabalety, Iñiga Burusca zajęli: Eneko Ezcurra, Iriguibel. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 51. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Enekowi Jauregiemu i Aritzowi Zabalecie.

W 73. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik AD San Juan Oier Retegui. Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz trzy drużynie przeciwnej.

W 80. minucie Eder Iribarren został zmieniony przez Galeana, a za Adriána Recaldego wszedł na boisko Unai Lacomba, co miało wzmocnić zespół AD San Juan. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fera Llorentego na Carlosa Llamasa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Gonzalo Llerena Bravo8′
73′ (samob.) Oier Retegui Zubillaga
Javier Rueda García46′
80′ Eder Iribarren Aramburu
Álvaro Moreno Sabater
Iker Ezkurra Arriarán
Alfredo Pedraza Arias79′
11′ 80′ Adrián Recalde Irazabal
Mario González Casado46′
24′ Mikel Arbeloa Aranguren
Fernando Llorente Mañas85′
77′ Eneko Mercero Santesteban
Borja Martínez Giner90′
 36′ 90′ 63′ Iñigo Burusco Aldave
Fernando Ruiz Izaguirre
51′ 63′ Aritz Zabaleta Ibero
Jorge Jiménez Rodríguez37′ 68′
Ander Dufur Espelosin
Eneko Jauregi Escobar  28′ 51′
Tasio Villacampa Apesteguia
Miguel Bañuz Antón
80′ Unai Lacomba Roldán
Carlos Barreda Castellá
Unai Albisu Muñoz
Franck Ferry Fomeyem Sob8′
63′ Eneko Ezcurra Arriarán
Carlos Llamas Sáez85′
80′ Asier Galeano Fernández
Raúl Hernández Grados68′ 90′
24′ 87′ Álvaro Mata Ruiz
Carlos Portero Díaz46′
63′ Ander Iriguibel Azkarate
Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte

Borja Sánchez Gil46′

Drużyna UD San Sebastián była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej cztery.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.