AD San Juan - Granada CF 0-2 (0-2). Puchar Króla

17 grudnia na Estadio San Juan w Pampelunej odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami AD San Juan a Granada CF. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Granada CF 2-0, który wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 80 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2020-12-17 19:00 | Stadion: Estadio San Juan | Widzów: 80 | Arbiter: Alejandro José Hernández Hernández
Jorge Molina 26'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Granada CF w pierwszej minucie spotkania, gdy Kenedy zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Jorge Moliny.

W 25. minucie Julen Foncillas został zastąpiony przez Andera Dufura.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Granada CF, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Jorge Molina. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Antonio Aranda.

Jedyną kartkę w meczu dostał Patricio Pérez z Granada CF. Była to 45. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Granada CF postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Antonia Arandę. Na boisko wszedł Ismael Ruiz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Kenedy został zmieniony przez Antonia Puertasa, a za Pepe Sáncheza wszedł na boisko Sergio Barcia, co miało wzmocnić zespół Granada CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ikera Ezkurrę na Jona Salinasa.

Aarón Escandell Banacloche
25′ Julen Foncillas Lozano
José Sánchez Martínez79′
78′ Iker Ezkurra Arriarán
Robert Kenedy Nunes do Nascimento  1′ 64′
64′ Aritz Zabaleta Ibero
Yan Brice Eteki
64′ Ander Iriguibel Azkarate
Alberto Soro Álvarez
46′ Eneko Ezcurra Arriarán
Jorge Molina Vidal  26′
Javier Abadía Torres
João Paulo Santos da Costa
Oier Retegui Zubillaga
Sergio Barcia Laranxeira79′
64′ Mikel Arbeloa Aranguren
Dimitri Foulquier
25′ Ander Dufur Espelosin
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte
Asier Galeano Fernández
Luis Milla Manzanares
64′ Aitor Irigoyen Pérez
José Antonio Rodríguez Díaz64′
Álvaro Mata Ruiz
Ismael Ruiz Sánchez64′
78′ Jon Salinas De Miguel
Luis Javier Suárez Charris
46′ Pablo Manuel Palacios Lezana

Jedenastka Granada CF zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy AD San Juan żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Granada CF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.