AD Alcorcón - Valencia Club de Futbol 0-2 (0-1). Puchar Króla

17 stycznia na Pabellón de la Ciudad del Fútbol 1 w Madrycie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami AD Alcorcón a Valencia CF. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Valencia CF 2-0, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-17 18:00 | Stadion: Pabellón de la Ciudad del Fútbol 1 | Arbiter: Javier Estrada Fernández
AD Alcorcón
Valencia Club de Futbol
0
2
K. Koindredi 12'
Manu Vallejo 76'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartkę dostał Hugo Guillamón z Valencia CF.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valencia CF w 12. minucie spotkania, gdy Koba Koindredi strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Manu Vallejo.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AD Alcorcón: Rekowi w 35. i Juanmie Bravo w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Valencia CF.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thierry'ego Correię z Valencia CF, a w 55. minucie Samuela Sosę z drużyny przeciwnej. Na drugą połowę zespół AD Alcorcón wyszedł w zmienionym składzie, za Bellvísa wszedł José Carlos.

W 61. minucie za Reka wszedł Richard Boateng. W tej samej minucie w drużynie AD Alcorcón doszło do zmiany. Alejandro Escardó wszedł za Álvara. Trener AD Alcorcón postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Samuela Sosę i na pole gry wprowadził napastnika Óscara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Valencia CF: Álex Blanco, Mouctar Diakhaby, a na ich miejsce weszli Gonçalo Guedes, Hugo Guillamón.

Zespół AD Alcorcón ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Valencia CF, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie wynik ustalił Manu Vallejo.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Cristian Rivero Sabater
85′ Javier Castro Urdín
Thierry Rendall Correia46′ 85′
David Fernández Cortázar
Hugo Guillamón Sanmartín2′ 66′
José León Bernal
Eliaquim Mangala
46′ Carlos Bellvís Llorens
Antonio Latorre Grueso
61′ Álvaro Juan De la Torre Sánchez
Yunus Dimoara Musah77′
35′ 61′ Luís Manuel Gonçalves Silva
Uroš Račić
Ander Gorostidi García
Goncalo Guedes66′
55′ 62′ Samuel Alejandro Sosa Cordero
Koba Lein Koindredi  12′
43′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Rubén Sobrino Pozuelo
Iván Martínez Gonzálvez
Manuel Javier Vallejo Galván  76′ 77′
Dani Jimenez
Jaume Doménech Sánchez
85′ Víctor Hugo García Hernández
Mouctar Diakhaby66′
46′ José Carlos Ramírez Suárez
Guillem Molina Gutiérrez85′
Laureano Sanabria Ruiz
Vicente Esquerdo Santas
61′ Richard Boateng
David Remeseiro Salgueiro77′
Diego Moreno Escobar
Carlos Soler Barragán
62′ Óscar Arribas Pasero
Alejandro Blanco Sánchez66′
61′ Alejandro Escardó Llamas
Maximiliano Gómez
Ernesto Gómez Muñoz
Kang-In Lee77′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom AD Alcorcón, a w drugiej jedną. Piłkarze Valencia CF otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.