AD Alcorcón - UD Las Palmas 0-0. Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda División

8 maja na Estadio Santo Domingo odbył się pojedynek 38. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami AD Alcorcón i Las Palmas. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

38. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-08 20:30 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
AD Alcorcón
UD Las Palmas
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów drużyna Las Palmas wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie Roberto González został zastąpiony przez Álvara Lemosa.

Między 31. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Óscara Clementego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Kirian Rodríguez. Trener AD Alcorcón postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Juanmę Brava i na pole gry wprowadził napastnika Marca Guala, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 75. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy AD Alcorcón: Xisco Jiménez, Dani Ojeda, na ich miejsce weszli: Barbero, Samuel Sosa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benita Ramíreza, Jeségo zajęli: Pejiño, Aridai Cabrera. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Éric Curbelo z zespołu gości. Była to 81. minuta pojedynku.

Éric Curbelo de la Fe81′
37′ José León Bernal
Sergio Ruiz Alonso
79′ Daniel Ojeda Saranova
Fabio González Estupiñan
Kelechi Nwakali
Kirian Rodríguez Concepción31′ 46′
35′ 59′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Sergio Ezequiel Araújo
79′ Francisco Jiménez Tejada
Francisco Jesús Crespo García75′
79′ Samuel Alejandro Sosa Cordero
Rafael Sebastián Mújica García
59′ Marc Gual Huguet

79′ Iván Martínez Gonzálvez

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Las Palmas wymienił czterech zawodników.