AD Alcorcón - Real Saragossa 2-1 (1-1). Puchar Króla

5 stycznia na Estadio Santo Domingo odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami AD Alcorcón a Saragossy. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AD Alcorcón 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,500 widzów.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-05 21:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Widzów: 2500 | Arbiter: Rubén Ávalos Barrera
Raí Nascimento 5'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna AD Alcorcón wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saragossy w piątej minucie spotkania, gdy Raí Nascimento strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Gaizka Larrazabal.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Bellvís z AD Alcorcón. Była to 16. minuta spotkania.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 38 minut, jednak jedenastka AD Alcorcón doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ernesto Gómez. Sytuację bramkową stworzył Hugo Fraile.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 64. minucie Hugo Fraile został zmieniony przez Richarda Boatenga. Chwilę później trener Saragossy postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Harisa Vučkiča. Na boisko wszedł Francho Gracia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Saragossy: Raí Nascimento, Alberto Guitián, Ivan Azón, na ich miejsce weszli: Luca Zanimacchia, Javi Hernández, Gabriel Fernández. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Álvara, Alejandra Escardó zajęli: Óscar, Barbero. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Javiego Hernándeza, piłkarza gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się José León. Asystę przy bramce zaliczył Castro.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Álvaro López Ratón
90′ Javier Castro Urdín
Alejandro Francés Torrijo
Fidel Escobar Mendieta
Francisco Javier Atienza Valverde
 89′ José León Bernal
Alberto Guitián Ceballos85′
16′ Carlos Bellvís Llorens
Carlos Nieto Herrero
Luís Manuel Gonçalves Silva
Sergio Bermejo Lillo90′
 43′ 90′ Ernesto Gómez Muñoz
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
73′ Álvaro Juan De la Torre Sánchez
Raí Nascimento de Oliveira  5′ 69′
64′ Hugo Fraile Martín
Haris Vučkič69′
Juan Manuel Bravo Alcántara
Alberto Zapater Arjol
73′ Alejandro Escardó Llamas
Jannick Buyla Sam90′
90′ Laureano Sanabria Ruiz
Íñigo Eguaras Álvarez
64′ Richard Boateng
Francho Serrano Gracia69′
Aitor González Ramírez
Gabriel Matías Fernández Leites85′
90′ Diego Moreno Escobar
Luca Zanimacchia69′
73′ Óscar Arribas Pasero

73′ Iván Martínez Gonzálvez

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.