AD Alcorcón - CE Sabadell FC 2-0 (1-0). Liga hiszpańska - 40. kolejka Segunda División

W starciu 40. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 19 maja, jedenastka AD Alcorcón wygrała z CE Sabadell 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Santo Domingo.

40. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-19 19:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
AD Alcorcón
CE Sabadell FC
2
0
Iosu Ozkoidi 33' (samob.)
Xisco Jiménez 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół AD Alcorcón wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 33. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik CE Sabadell Iosu Ozkoidi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AD Alcorcón.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AD Alcorcón, strzelając kolejnego gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik na 2-0 podwyższył Xisco Jiménez. Przy strzeleniu gola pomagał Ander Gorostidi.

W 51. minucie za Juana Hernándeza wszedł Aarón Rey. W tej samej minucie w jedenastce CE Sabadell doszło do zmiany. Víctor García wszedł za Xaviego Boniqueta. Kibice CE Sabadell nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hébera Penę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jaime Sánchez.

W 55. minucie kartkę dostał Víctor García z AD Alcorcón. Chwilę później trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Óscar, a murawę opuścił Xisco Jiménez. Między 59. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy AD Alcorcón: Ander Gorostidi, Dani Ojeda, Juanma Bravo, Marc Gual, na ich miejsce weszli: Fidel Escobar, Ernesto Gómez, Reko, Barbero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Iosu Ozkoidiego, Ikera Undabarreny zajęli: Pierre Cornud, Pedro Capó.

Między 79. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Juan Mackay Abad79′
55′ Víctor Hugo García Hernández
Óscar Rubio Fauria
70′ Ander Gorostidi García
Iosu Ozkoidi Alba 33′ (samob.) 59′
79′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Iker Undabarrena Martínez75′
79′ Daniel Ojeda Saranova
Xavier Boniquet Rodríguez51′
 47′ 57′ Francisco Jiménez Tejada
Gorka Guruzeta Rodríguez
79′ Marc Gual Huguet
Pierre Cornud59′ 88′
70′ Fidel Escobar Mendieta
Pedro Luis Capó Payeras75′ 82′
Diego Moreno Escobar
Héber Pena Picos51′
José Carlos Ramírez Suárez
Antonio Romero Boza
79′ Luís Manuel Gonçalves Silva
Víctor García Raja51′
Samuel Alejandro Sosa Cordero
Aarón Rey Sánchez51′
Carlos Apna Embalo

57′ Óscar Arribas Pasero

79′ Ernesto Gómez Muñoz

79′ Iván Martínez Gonzálvez

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.